• 6 .Piast Gliwice (0 pkt.)
  • 7 .Podbeskidzie B.-B. (0 pkt.)
  • 8 .Pogoń Szczecin (0 pkt.)

​Ekstraklasa. Pogoń Szczecin - Vitesse Arnhem 2-1 w sparingu

Przygotowująca się do startu w rozgrywkach Ekstraklasy piłkarskiej drużyna Pogoni Szczecin w ostatnim letnim sparingu pokonała w Opalenicy holenderskie Vitesse Arnhem 2-1 (1-1).

Szczecinianie rano przeprowadzili trening na własnych obiektach, po czym wyjechali na spotkanie sparingowe. Pokonali w nim piąty zespół ligi holenderskiej 2-1. Bramki dla zespołu Kosty Runjaica zdobyli Adam Buksa i Adam Frączczak.

Był to szósty sparing "Portowców" w przerwie letniej. Po trzy piłkarze ze Szczecina wygrali i zremisowali, nie ponosząc żadnej porażki.

W meczu z Vitesse prowadzenie uzyskali Holendrzy po strzale Tima Matavza w 8. min. Jeszcze przed przerwą wyrównał Buksa, a zwycięskiego gola dla polskiego zespołu zdobył Adam Frączczak z rzutu karnego.

Kolejny mecz Pogoń rozegra już w ramach rozgrywek ligowych. Zmierzy się w nim z Legią w Warszawie 21 lipca.

Pogoń Szczecin - Vitesse Arnhem 2-1 (1-1)

Bramki: 0-1 Tim Matavz (8.), 1-1 Adam Buksa (30.), 2-1 Adam Frączczak (75.-karny)

Pogoń: Stipica - Stec (47. Bartkowski), Zech (73. Kozłowski), Łasicki (83. Pawłowski), Nunes (47. Matynia), Podstawski (73. Spiridonović), Drygas (73. Manias), Kożulj (73. Frączczak), Guarrotxena (61. Hostikka), Kowalczyk (47. Listkowski), Buksa (47. Benyamina)

Dowiedz się więcej na temat: Pogoń Szczecin | Adam Buksa