• 6 .Raków Częstochowa (11 pkt.)
  • 7 .Wisła Kraków (11 pkt.)
  • 8 .Wisła Płock (10 pkt.)

Ekstraklasa: Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 0-3

W ostatnim meczu ósmej kolejki piłkarskiej Ekstraklasy Pogoń Szczecin przegrała z Legią Warszawa 0-3. Gospodarze zmarnowali na początku dwie okazje do zdobycia bramki, potem grała już tylko Legia, która wróciła na fotel lidera Ekstraklasy.

Zobacz zapis relacji z meczu Pogoń Szczecin - Legia Warszawa

Relacja z meczu Pogoń - Legia dla urządzeń mobilnych

Mecz Pogoni z Legią to tradycyjnie spotkanie przyjaźni kibiców obu drużyn.

Na boisku pojedynek rozpoczął się od ataków gospodarzy, którzy w pierwszym fragmencie grali ładną piłkę i stworzyli dwie znakomite okazje bramkowe.

Już w czwartej minucie Edi Andradina mógł pokonać Dusana Kuciaka, ale bramkarz Legii nie dał się zaskoczyć z pięciu metrów. Edi otrzymał idealne podanie od Takafumiego Akahoshiego, choć trochę wyglądało to na nieudany strzał Japończyka.

Cztery minuty później Edi zrewanżował się Akahoshiemu i zagrał mu znakomitą prostopadłą piłkę, ale i tę sytuację sam na sam z zawodnikiem Pogoni wygrał bramkarz Legii.

Niewykorzystane okazje zemściły się na "Portowcach" bardzo szybko. Najpierw fatalny błąd popełnił Radosław Janukiewicz, który "wypluł" przed siebie piłkę po niezbyt mocnym strzale zza pola karnego Jakuba Rzeźniczaka. Przed bramką czekał już na nią Danijel Ljuboja i skierował ją do bramki obok bramkarza gospodarzy.

Minęło zaledwie pięć minut, gdy Legia zadała drugi cios. Tym razem Ljuboja świetnym podaniem wypuścił w bój Miroslava Radovicia, ten zatańczył w polu karnym i oddał nie do końca udany strzał, ale odbitą przez Janukiewicza piłkę z bliska posłał do pustej bramki Jakub Kosecki.

Po zdobyciu bramek Legia całkowicie przejęła kontrolę nad grą, niezłą szansę miał jeszcze Radovic, dwa razy z wolnego próbował Ljuboja.

W 52. minucie Adam Frączczak zmarnował znakomitą okazję do zdobycia kontaktowego gola. Rzeźniczak nie zrozumiał się z Kuciakiem. Do piłki dopadł piłkarz Pogoni, ale bramkarz Legii uratował sytuację dobrą interwencją.

Pięć minut później Maciej Dąbrowski za faul na atakującym prawą stroną Michale Kucharczyku otrzymał drugą żółtą kartkę i Pogoń musiała grać w osłabieniu.

Chwilę później znakomitą akcję lewą stroną przeprowadził Kosecki, ale strzały jego kolegów z bliska zostały zablokowane.

W 78. minucie Hernani podzielił los Dąbrowskiego po brzydkim ataku na Jakuba Wawrzyniaka i Pogoń musiała kończyć w dziewiątkę.

W 87. minucie Kosecki zagrał prostopadle do Ljuboi, który w sytuacji sam na sam pokonał Janukiewicza.

Już od momentu zdobycia pierwszej bramki Legia kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku i zasłużenie wygrała, ponownie meldując się na fotelu lidera Ekstraklasy.

Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 0-3 (0-2)

Bramki: 0-1 Danijel Ljuboja (16.), 0-2 Jakub Kosecki (21.), 0-3 Danijel Ljuboja (87.)

Czerwone kartki: Maciej Dąbrowski (57., Pogoń, za drugą żółtą), Hernani (78., Pogoń, za drugą żółtą)

Żółte kartki: Wojciech Golla, Maciej Dąbrowski, Hernani, Maksymilian Rogalski - Jakub Wawrzyniak, Inaki Astiz

Sędzia: Sebastian Jarzębak. Widzów: 15 tys.

Pogoń: Radosław Janukiewicz - Peter Hricko, Hernani, Maciej Dąbrowski, Przemysław Pietruszka - Adam Frączczak, Maksymilian Rogalski, Wojciech Golla (62. Emil Noll), Takafumi Ahahoshi, Robert Kolendowicz (72. Radosław Wiśniewski) - Edi Andradina (84. Mateusz Szałek)

Legia: Dusan Kuciak - Jakub Rzeźniczak, Michał Żewłakow, Inaki Astiz, Jakub Wawrzyniak (81. Marko Szuler) - Michał Kucharczyk (66. Jorge Salinas), Daniel Łukasik (74. Dominik Furman), Ivica Vrdoljak, Miroslav Radović, Jakub Kosecki - Danijel Ljuboja

Autor: Waldemar Stelmach

Ekstraklasa: Terminarz, wyniki, strzelcy, składy, tabela. NA ŻYWO