Reklama

Reklama

Edi Andradina zakończył karierę

39-letni piłkarz Pogoni Szczecin Edi Andradina zakończył piłkarską karierę. - Decyzję podjąłem trzy tygodnie temu - poinformował Brazylijczyk na specjalnej konferencji prasowej.

39-letni piłkarz Pogoni Szczecin Edi Andradina zakończył piłkarską karierę. - Decyzję podjąłem trzy tygodnie temu - poinformował Brazylijczyk na specjalnej konferencji prasowej.

- Wsparcie kibiców było dla mnie wielką motywacją, kiedy przychodziłem tu drugi raz w wieku 37 lat. Dziękuję im za to, bo dzięki nim pomogłem klubowi wrócić do Ekstraklasy, co uważam za swój największy sukces w karierze - powiedział Andradina, cytowany przez oficjalną stronę Pogoni Szczecin.

Edi pojawił się w Pogoni Szczecin w 2005 roku. W latach 2007-11 był zawodnikiem Korony Kielce, by potem powrócić do Szczecina.

Zanim znalazł się w Polsce, reprezentował kluby brazylijskie, rosyjskie i japońskie. "W każdym z krajów, w których występował, natychmiastowo zaskarbiał sobie szacunek i wielką sympatię" - napisano na stronie Pogoni.

Reklama

Według wcześniejszych planów Edi miał grać w Pogoni do końca sezonu. Zmienił jednak decyzję.

- Decyzję podjąłem trzy tygodnie temu. Wiedziałem, że czasu mam coraz mniej, ale i tak nie było łatwo - mówił na konferencji Brazylijczyk.

Edi zostaje w Szczecinie. Będzie drugim trenerem rezerw "Portowców".

- Od dziś Edi zostaje włączony do sztabu szkoleniowego rezerw, gdzie będzie pomagał trenerowi Adamowi Gołubowskiemu. Wierzę, że będzie równie wspaniałym trenerem jak piłkarzem - powiedział wiceprezes Pogoni Szczecin, Grzegorz Smolny.

- Numer 5., z którym grał Edi, jest od dzisiaj zastrzeżony w Pogoni Szczecin. Edi bez wątpienia jest jedną z najważniejszych postaci od czasu odbudowy klubu - dodał Smolny.

Wybrane osiągnięcia Ediego Andradiny (za pogonszczecin.pl):

- Najskuteczniejszy obcokrajowiec w historii polskiej ligi (45 goli);

- 248 meczów rozegranych i 66 zdobytych goli na poziomie Ekstraklasy i jej zaplecza;

- strzelec 1300. bramki dla Pogoni Szczecin w Ekstraklasie;

- najskuteczniejszy piłkarz Pogoni w sezonach 05/06, 06/07 i 11/12;

- kapitan Pogoni Szczecin i Korony Kielce;

- najlepsza "11" obcokrajowców Orange Ekstraklasy w 2006 r. według tygodnika "Piłka Nożna";

- reprezentant zespołu zagranicznych gwiazd Orange Ekstraklasy;

- najstarszy piłkarz T-Mobile Ekstraklasy w sezonie 2013/14;

- król strzelców II ligi rosyjskiej w 1998 roku;

- zawodnik 12 klubów, w 4 krajach na 3 kontynentach

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy