Reklama

Reklama

  • 1 .Lechia Gdańsk (22 pkt.)
  • 2 .Lech Poznań (21 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (19 pkt.)
  • 4 .Raków Częstochowa (18 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (17 pkt.)
  • 6 .Jagiellonia Białystok (15 pkt.)
  • 7 .Zagłębie Lubin (15 pkt.)
  • 8 .Piast Gliwice (14 pkt.)

David Stec piłkarzem Pogoni Szczecin

24-letni obrońca austriackiego SK Sankt Polten David Stec podpisał dwuletni kontrakt z Pogonią Szczecin. Obrońca jest urodzonym w Wiedniu synem polskich emigrantów.

24-letni, wychowany w Austrii piłkarz związał się z "Dumą Pomorza" dwuletnim kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny rok. Przychodzi do szczecińskiego klubu jako wolny zawodnik.
  Stec urodził się 10 maja 1994 roku w Wiedniu. Posiada austriackie obywatelstwo. Jego rodzice przyjechali z Podhala do Austrii na początku lat 90. Mierzy blisko 180 centymetrów. 

"Czuję się Polakiem i płynie we mnie polska krew" - stanowczo stwierdził Stec.

Gdy został powołany do austriackiej młodzieżówki musiał się zdecydować na tamtejsze obywatelstwo i zrzec polskiego. 

Reklama

Stec doskonale mówi po polsku. Języka uczył się zarówno w rodzinnym domu, jak i w polskiej szkole w Wiedniu. Przed przyjściem do Pogoni rozmawiał z - również urodzonym w Wiedniu - trenerem szczecinian Kostą Runjaicem.

Jego nominalną pozycją jest prawa defensywa, ale może grać także jako prawy pomocnik. Posługuje się językiem polskim i niemieckim. 

W ostatnich latach reprezentował barwy grającego w austriackiej Bundeslidze - St. Poelten. Był jego podstawowym zawodnikiem. Jeszcze 3 czerwca z powodzeniem walczył ze swoim zespołem o utrzymanie w austriackiej Bundeslidze. Teraz przyjechał do Szczecina, gdzie pozytywnie przeszedł testy medyczne i podpisał umowę.

"Davida obserwowaliśmy od długiego czasu. Dołącza do nas wciąż młody zawodnik, ale jest już ograny i z doświadczeniem na arenie międzynarodowej. Ma podnieść poziom rywalizacji w obronie, choć liczymy też na jego walory w grze ofensywnej" - skomentował transfer dyrektor sportowy Pogoni Maciej Stolarczyk. 

To już kolejny obrońca w Pogoni, który jest synem polskich emigrantów. Jesienią 2016 r. szczeciński klub pozyskał urodzonego w Wupertalu Davida Niepsuja. Obaj zawodnicy są nominalnymi prawymi obrońcami.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje