Reklama

Reklama

Podbeskidzie po przerwie urlopowej

Podbeskidzie Bielsko-Biała wznowiło w poniedziałek treningi po trzytygodniowej przerwie urlopowej. Podopieczni Dariusza Kubickiego spotkali się w podbielskich Dankowicach, gdzie po krótkiej odprawie i lekkim rozruchu zaczęli zajęcia z piłką.

Podbeskidzie Bielsko-Biała wznowiło w poniedziałek treningi po trzytygodniowej przerwie urlopowej. Podopieczni Dariusza Kubickiego spotkali się w podbielskich Dankowicach, gdzie po krótkiej odprawie i lekkim rozruchu zaczęli zajęcia z piłką.

Na pierwszym treningu pojawili się m.in. zawodnicy, których Podbeskidzie w minionym sezonie wypożyczyło do innych zespołów. To napastnicy Mateusz Janeczko, występujący przez rok w Termalice Bruk-Bet Nieciecza i Sebastian Bartlewski, grający w Dolcanie Ząbki. Było też czterech piłkarzy zainteresowanych dołączeniem do zespołu.

W zajęciach uczestniczyli jeszcze piłkarze, których kontrakty wygasają w czerwcu, ale klub nie zamierza ich przedłużać. To m.in. bramkarze Michal Peskovic i Richard Zajac, obrońcy Tomasz Górkiewicz i Dariusz Pietrasiak, pomocnik Sylwester Patejuk i napastnik Krzysztof Chrapek.

Reklama

W Dankowicach nie było natomiast Piotra Tomasika, który będzie reprezentował barwy Jagiellonii Białystok. Z Podbeskidziem pożegnał się napastnik Wojciech Trochim. W przyszłym sezonie zagra w GKS Katowice. W pierwszym treningu nie uczestniczył także 32-letni bramkarz Radosław Cierzniak, ostatnio związany z klubem szkockiej Premiership Dundee United, który jest bliski zawarcia umowy z "Góralami".

Bielszczanie już w środę rozegrają pierwszy mecz kontrolny. Rywalem będzie beniaminek opolsko-śląskiej III ligi LZS Piotrówka. Podczas przygotowań do nowego sezonu formę Podbeskidzia sprawdzą również drugoligowcy - Puszcza Niepołomice (27 czerwca) i GKS Tychy (1 lipca), beniaminek ekstraklasy Termalica Bruk-Bet Nieciecza (4 lipca), MFK Frydek-Mistek, który występuje na zapleczu czeskiej ekstraklasy (8 lipca), a także GKS Katowice oraz słowacki klub ekstraligi MFK Rużomberok (oba spotkania 10 lipca).

Podczas przygotowań zespół wyjedzie 29 czerwca do Rybnika na dziesięciodniowe zgrupowanie.

Podbeskidzie w minionym sezonie uplasowało się na 13. miejscu. W pierwszej kolejce "Górale" zmierzą się na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama