• 6 .Śląsk Wrocław (25 pkt.)
  • 7 .Lech Poznań (25 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (25 pkt.)

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Lubin 2-1 w meczu 9. kolejki Ekstraklasy

Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało 2-1 Zagłębie Lubin w meczu 9. kolejki Ekstraklasy. "Górale" odnieśli bardzo ważne, bo dopiero drugie zwycięstwo po awansie do Ekstraklasy.

Ekstraklasa: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Przed meczem Podbeskidzie otrzymało bardzo złe wiadomości. Okazało się, że koronawirusem zakażona jest trójka piłkarzy - Kamil Biliński, Bartosz Jaroch oraz Filip Modelski. Cała trójka nie mogła dziś zagrać przeciwko Zagłębiu.

Mimo tego gospodarze zaczęli - a raczej mogli zacząć - od mocnego uderzenia. W swoim polu karnym nie popisał się Lubomir Guldan, który kopnął w brzuch młodzieżowca z Podbeskidzia, Maksymiliana Sitka i sędzia Szymon Marciniak bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do rzutu karnego podszedł Łukasz Sierpina, ale poślizgnął się przy strzale i przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką.

Jednak już kilka minut później Podbeskidzie prowadziło 1-0. Tym razem Sierpina świetnie dośrodkował z rzutu wolnego, podanie głową przedłużył Gergo Kocsis, a Mateusz Marzec z bliska wpakował piłkę do siatki. Było to debiutanckie trafienie 26-latka w Ekstraklasie.

Zagłębie do ataku ruszyło po zmianie stron i w 71. minucie doprowadziło do wyrównania po golu golu Roka Sirka. Asystę zaliczył wprowadzony w przerwie Dejan Drażić.

"Miedziowi" cieszyli się z remisu jedynie trzy minuty, bowiem niemal natychmiast fatalny błąd popełnił bramkarz Dominik Hładun. Golkiper źle przyjął piłkę tuż przy swojej bramce i stracił ją na rzecz Desley'a Ubbinka. Holender przejął piłkę i nie mógł spudłować z najbliższej odległości.

Ten gol zapewnił Podbeskidziu drugie zwycięstwo w tym sezonie i sprawił, że przewaga nad ostatnią w tabeli Stalą Mielec wzrosła do trzech punktów. Zagłębie zmarnowało szansę, by wskoczyć na ligowe podium i zajmuje szóste miejsce.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Lubin 2-1 (1-0)

Bramka: 1-0 Marzec (23.), 1-1 Sirk (71.), 2-1 Ubbink (74.).

Kacper Chodyna
76′ Aleksander Komor
Lorenco Simić47′
Dmytro Baszłaj
Ľubomír Guldan13′
Kacper Gach
Sasza Balić
79′ Maksymilian Sitek
Jakub Bednarczyk46′
Gergő Bence Kocsis
Łukasz Poręba
 23′ 71′ Mateusz Marzec
Filip Starzyński70′
71′ Michał Rzuchowski
Jewgienij Baszkirow
14′ (k.) 64′ Łukasz Sierpina
Patryk Szysz
58′ Marko Roginić
Dominik Jończy87′
79′ Konrad Gutowski
Soren Reese
Iván Martín Gómez
Kamil Kruk
64′ Serhij Miakuszko
Mateusz Bartolewski
71′ Rafał Figiel
Dejan Dražić46′ 77′
Tomasz Nowak
Jakub Żubrowski
71′  74′ Desley Ubbink