Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (39 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (35 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (34 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (29 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (28 pkt.)
  • 6 .Górnik Zabrze (27 pkt.)
  • 7 .Zagłębie Lubin (26 pkt.)
  • 8 .Lech Poznań (25 pkt.)

​Podbeskidzie Bielsko-Biała. Wielu chętnych do prowadzenia "Górali"

Zdaje się, że wszyscy pozostający obecnie bez pracy szkoleniowcy, zainteresowani są objęciem posady trenera bielskiej jedenastki. Prezes Podbeskidzia Tomasz Mikołajko zdradza, że ma w tej chwili kilkadziesiąt propozycji od szkoleniowców i ich menedżerów. O tym, kto w nowym sezonie poprowadzi "Górali" okaże się w najbliższych dniach. Na razie na trenerskiej giełdzie najwyżej stroją akcje byłego szkoleniowca m.in. Wisły Kraków Kazimierza Moskala.

Ekstraklasa. Wyniki, tabele i statystyki - kliknij tutaj!

Reklama

Szef Podbeskidzia odkłada rozmowy z piłkarzami na temat ich przyszłości w bielskim klubie do momentu, aż skompletowany będzie nowy sztab trenerski. Z końcem czerwca kontrakty kończą się aż tuzinowi graczy. 

- 2 czerwca piłkarze będą już w klubie. Do tego momentu będzie już znany nowy trener. Wtedy rozpoczniemy rozmowy na temat tego, kto z zawodników zostanie u nas, a kto nie - tłumaczy Interii Mikołajko. 

Prezes Podbeskidzia musi teraz zdecydować, kto w nowym sezonie poprowadzi bielszczan. Jak mówi, ma już kilkadziesiąt propozycji. - Chcemy trenera na dłużej, na lata. Tak, żeby w klubie była stabilizacja, a nie taka sytuacja, że w krótkim okresie zmieniają się szkoleniowcy. Chcemy też kogoś, który pasowałby do wizji rozwoju klubu, żeby była wzajemna współpraca - zaznacza szef bielskiego klubu. 

Kto będzie nowym szkoleniowcem pierwszoligowego Podbeskidzia? - Wolałbym trenera z naszego kraju, ale jeśli byłby to ktoś z Czech czy Słowacji z konkretnym modelem i wizją, to też można się nad tym zastanowić - mówi Mikołajko. 

Na razie na trenerskiej giełdzie najwyżej stroją akcje byłego szkoleniowca m.in. GKS Katowice i Wisły Kraków Kazimierza Moskala. Czy to on faktycznie poprowadzi Podbeskidzie w I lidze okaże się w najbliższych dniach. 

Autor: Michał Zichlarz

Dowiedz się więcej na temat: Podbeskidzia Bielsko-Biała

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama