• 6 .Pogoń Szczecin (11 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (11 pkt.)
  • 8 .Lechia Gdańsk (10 pkt.)

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Stal Mielec 1-0 w 6. kolejce Ekstraklasy

Pierwsza wygrana Podbeskidzia po powrocie do Ekstraklasy! Gospodarze pokonali Stal Mielec 1-0, a jedynego gola w tym meczu zdobył Kamil Biliński.

Zobacz zapis relacji na żywo z meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała - Stal Mielec

W starciu dwóch beniaminków w lepszej sytuacji zdawali się być zawodnicy Stali Mielec. Piłkarze Dariusza Skrzypczaka wygrali poprzedni mecz z Piastem Gliwice i trafili na rywala, który ostatnio tracił bardzo dużo bramek, a ponadto w wyjściowym ustawieniu Podbeskidzia doszło do sporych roszad, wraz z bramkarzem.

Między słupkami zobaczyliśmy Rafała Leszczyńskiego, który przed debiutem w Ekstraklasie zagrał już jeden mecz w dorosłej reprezentacji Polski. Golkiper wykazał się czujnością na początku spotkania i obronił niegroźne uderzenie Macieja Domańskiego.

Obraz gry w pierwszej połowie był dosyć wyrównany. Obie drużyny stwarzały sobie sytuacje, jednak skuteczniejsi okazali się gracze gospodarzy. W 32. minucie Rafał Strączek strącił na poprzeczkę bardzo dobre uderzenie Rafała Figiela. Futbolówka wróciła na boisko i dopadł do niej Kamil Biliński, który dopełnił formalności.

Wcześniej groźniej atakowali zawodnicy Stali. Niezwykle aktywny był Mateusz Mak, lecz minął się z futbolówką w jednej z najlepszych swoich sytuacji.

Druga część gry mogła się lepiej rozpocząć dla graczy gospodarzy. Strączek pomylił się przy wybiciu piłki i ta trafiła do Bilińskiego. Napastnik zdecydował się na oddanie strzału zza pola karnego, jednak został on zablokowany.

W 72. minucie ponownie zakotłowało się pod bramką Stali. Figiel huknął z dystansu i futbolówkę odbił przed siebie bramkarz Stali. Dobić do siatki próbował ją Mateusz Marzec, lecz skutecznie blokowali go obrońcy.

Piłkarze Skrzypczaka odpowiedzieli błyskawicznie. Dobrze grający w tym spotkaniu Krystian Getinger popędził boczną strefą boiska i zagrał wzdłuż pola karnego. Na piłkę nabiegł Paweł Tomczyk, jednak nie zdołał wbić jej do bramki.

Wojciech Błyszko61′
62′ Kacper Gach
Marcin Flis79′
69′ Filip Laskowski
Mateusz Mak
Rafał Figiel
Mateusz Matras
Michał Rzuchowski
Maciej Urbańczyk
88′ Tomasz Nowak
Grzegorz Tomasiewicz31′ 61′
70′ Karol Danielak
Maciej Domański73′
 32′ Kamil Biliński
Andreja Prokić72′
Martin Polaczek
Michał Gliwa
70′ Szymon Mroczko
Szymon Stasik
Aleksander Komor
Martin Sus61′
Milan Rundić
Damian Pawłowski72′
88′ Gergő Bence Kocsis