• 6 .Zagłębie Lubin (22 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (20 pkt.)
  • 8 .Lechia Gdańsk (19 pkt.)

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Śląsk Wrocław 0-2 w meczu 11. kolejki Ekstraklasy

Piłkarze Śląska Wrocław spełnili plan minimum i pokonali Podbeskidzie 2-0. Gospodarze długimi fragmentami gry byli stroną dominującą, lecz nie udało im się tego udowodnić poprzez zdobyte bramki.

Zapis relacji na żywo z meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała - Śląsk Wrocław

Pierwsza połowa starcia pomiędzy Podbeskidziem a Śląskiem nie należała do najciekawszych. Goście bowiem bardzo szybko wyszli na prowadzenie, a później zdecydowanie postawili na obronę. Już w 4. minucie Erik Exposito wykorzystał błąd defensywy gospodarzy i ruszył w stronę bramki rywali. Hiszpan zagrał wzdłuż linii bramkowej, a Robert Pich dopełnił formalności.

Wrocławianie po zdobytym golu nie forsowali tempa spotkania i oddali pole rywalom. Podbeskidzie było w stanie to wykorzystać, lecz gospodarzom zdecydowanie brakowało dokładności. Najpierw w dobrej sytuacji piłkę ponad poprzeczką przeniósł Maksymilian Sitek, a kilka chwil później Matusz Putnocky zatrzymał dobre uderzenie Michała Rzuchowskiego.

Bliski umieszczenia piłki w siatce był również Łukasz Sierpnia. Piłka po strzale pomocnika gospodarzy odbiła się jednak od poprzeczki.

Obraz gry nie zmienił się również po przerwie. Podbeskidzie próbowało kreować grę, lecz nadal gospodarzom brakowało konkretów. Śląsk natomiast atakował rzadko, ale gdy piłkarze z Wrocławia ruszali do przodu, to udawało im się trafiać do siatki.

Stało się tak również w 66. minucie meczu. Goście rozegrali składną akcję, po której bardzo niefortunnie piłkę wybił Kacper Gach. Ta trafiła bowiem po nogi Marcela Zylli, który niedawno pojawił się na boisku. Pomocnik Śląska opanował futbolówkę i precyzyjnym strzałem z dystansu podwyższył wynik spotkania.

Rezultat utrzymał się do końca spotkania, a piłkarze nie stworzyli więcej groźniejszych akcji.

Dino Sztiglec
82′ Maksymilian Sitek
Bartłomiej Pawłowski78′
72′ Michał Rzuchowski
Maciej Pałaszewski
63′ Mateusz Marzec
Mateusz Praszelik63′
82′ Gergő Bence Kocsis
Krzysztof Mączyński90′
72′ Łukasz Sierpina
Robert Pich  4′ 89′
90′ Marko Roginić
Erik Alexander Exposito Hernandez78′
Rafał Leszczyński
Michał Szromnik
72′ Tomasz Nowak
Patryk Janasik89′
Jakub Bieroński
Mariusz Pawelec
Filip Laskowski
Waldemar Sobota78′
63′ Desley Ubbink
Marcel Zylla63′  66′
Rafał Figiel
Rafał Makowski90′
82′ Konrad Gutowski
Fabian Piasecki78′
72′ Serhij Miakuszko
Piotr Samiec-Talar
82′ 90′ Iván Martín Gómez
Mathieu Scalet
Dowiedz się więcej na temat: Podbeskidzia Bielsko-Biała | Śląsk Wrocław | Ekstraklasa