Reklama

Reklama

Podbeskidzie Bielsko-Biała. Robert Kasperczyk nowym trenerem "Górali"

Powrót Roberta Kasperczyka na ławkę trenerską Podbeskidzia Bielsko-Biała stał się faktem. Wokół ponownego zatrudnienia szkoleniowca w Bielsku już narosło sporo kontrowersji.

Ekstraklasa: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Fani Podbeskidzia z niezadowoleniem przyjęli wiadomość o zwolnieniu trenera Krzysztofa Brede, który mimo kiepskiego początku sezonu, cieszył się sporym wsparciem szatni. To właśnie ten szkoleniowiec wywalczył z klubem awans do Ekstraklasy.

Nowym trenerem Podbeskidzia zaskakująco został Robert Kasperczyk, który na ławkę trenerską w Bielsku-Białej wraca po ośmiu latach. Uprzednio prowadził ten klub w latach 2009-12. Kibice wciąż pamiętają serię 16. meczów bez zwycięstwa, po której został zwolniony.

W ostatnim czasie Kasperczyk pracował w dziale skautingu Cracovii. Co ciekawe oficjalną informację o zatrudnieniu 53-latka podała strona... urzędu miasta. Na oficjalnym portalu Podbeskidzia długo utrzymywała się cisza. Klub w końcu podał informację o podpisaniu półrocznego kontraktu.

Reklama

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Informację o zatrudnieniu Kasperczyka potwierdził jednak prezes TSP Bogdan Kłyś. Odniósł się do sytuacji w emocjonalnym wpisie:

"Dzień Dobry. Wszystkich kibiców TSP informuję, że 'Bóg mnie nie opuścił', jak to sugerują niektórzy z Was. Już w przeszłości podejmowałem niepopularne decyzje np. nie przedłużając kontraktu z Sabalą (królem strzelców I ligi) oraz zostawiając trenera Brede na stanowisku, kiedy większość się dopominała jego zwolnienia. Teraz tez, w oparciu o swoją wiedzę oraz doświadczenie, podjąłem decyzje o zatrudnieniu Roberta Kasperczyka. Wszystkich proszę o wstrzemięźliwość w ocenach. Jestem przekonany, a czas pokaże, że to była słuszna decyzja. Dziękuję" - napisał na Twitterze prezes Podbeskidzia.

Beniaminek Ekstraklasy z dziewięcioma punktami na koncie zamyka tabelę. Ma cztery punkty straty do bezpiecznego miejsca.

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!


WG

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL