• 5 .Lechia Gdańsk (42 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (42 pkt.)
  • 7 .Zagłębie Lubin (41 pkt.)
  • 8 .Warta Poznań (40 pkt.)

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin. Gol reprezentanta Polski! Wicelider pokazał klasę

Pogoń grała o wiele lepiej i zasłużenie wygrała z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2-0. Goście mogli triumfować jeszcze wyżej, lecz zabrakło im nieco skuteczności. Debiutanckiego gola w rozgrywkach Ekstraklasy zdobył Kacper Kozłowski.

Zobacz zapis relacji tekstowej z meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin

Piłkarze Pogoni Szczecin podeszli do starcia z niżej notowanym rywalem po wygranej w starciu z Wisłą Płock. Portowcy przez wcześniejszą porażkę z Legią muszą teraz punktować, jeżeli chcą utrzymać się na podium.

Gospodarze nie złożyli jeszcze rękawic w walce o utrzymanie w Ekstraklasie. Podbeskidzie poprawiło swoją sytuację dzięki triumfowi nad Wisłą Kraków, lecz nadal ma tylko punkt przewagi nad Stalą.

Pomimo sporej różnicy pozycji w tabeli, to piłkarze Roberta Kasperczyka jako pierwsi ruszyli do ataku. Bliski wpakowania piłki do siatki już w 8. minucie był Kamil Biliński, jednak skutecznie uprzedził go Dante Stipica.

Z każdą kolejną minutą przebieg gry zmieniał się na korzyść popularnych "Portowców". W 27. minucie mieli oni dwie dogodne szanse na objęcie prowadzenia. Najpierw Michal Peszkovicz skutecznie zatrzymał futbolówkę po próbie Jakuba Bartkowskiego, a kilka chwil później obronił niezbyt mocne uderzenie Sebastiana Kowalczyka. W obu sytuacjach bardzo dobrze podawał Michał Kucharczyk.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin. Kacper Kozłowski z debiutanckim golem w Ekstraklasie!

Był gracz m.in. Legii Warszawa znakomicie zachował się również w 33. minucie. Kucharczyk otrzymał podanie od Kowalczyka i zagrał w pole karne. Tam obrońcy Podbeskidzia nie upilnowali Kacpra Kozłowskiego, który oddał strzał głową i wpakował piłkę do siatki.

Dla reprezentanta Polski było debiutanckie trafienie w rozgrywkach polskiej Ekstraklasy.

Druga część gry - podobnie jak cały mecz - rozpoczęła się od ataków Podbeskidzia i ponownie nie przyniosły one wymiernych korzyści. Goście stopniowo odzyskiwali jednak przewagę i byli o wiele konkretniejsi.

Kolejna bramkę w tym starciu udało im się strzelić po rzucie karnym. W 62. minucie po interwencji wozu VAR sędzia zauważył faul Bartłomieja Kręcichwosta na Bartkowskim. Atakujący Podbeskidzia uderzył rywala łokciem i został upomniany żółtą kartką. Do wykonania "jedenastki" podszedł Kowalczyk i pewnie dopełnił formalności.

Przewaga zawodników Kosty Runjaicia z każdą kolejną minutą była coraz wyraźniejsza. W bramce gospodarzy dobrze spisywał się jednak Peszkovicz, który wygrał starcia sam na sam z Kozłowskim oraz Adrianem Benedyczakiem.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

W doliczonym czasie gry bardzo bliski zdobycia był jeszcze Marko Roginić, jednak nie trafił do siatki po uderzeniu zza pola karnego. Na boisku zakotłowało się również po ostatnim gwizdku sędziego i żółtą kartkę obejrzał Rafał Janicki.

Benedikt Zech
97′ Rafał Janicki
Konstantinos Triantafyllopoulos38′
55′ 67′ David Niepsuj
Luís Carlos Machado Mata58′
Michał Rzuchowski
Michał Kucharczyk82′
85′ Desley Ubbink
Kacper Kozłowski  33′ 70′
53′ 71′ Jakub Hora
Damian Dąbrowski
85′ Łukasz Sierpina
Kamil Drygas71′
64′ 66′ Bartłomiej Kręcichwost