• 6 .Śląsk Wrocław (24 pkt.)
  • 7 .Wisła Płock (23 pkt.)
  • 8 .Piast Gliwice (21 pkt.)

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 2-2 w meczu 2. kolejki PKO Ekstraklasy

W drugim niedzielnym spotkaniu PKO Ekstraklasy Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisowało na własnym stadionie z Cracovią 2-2. "Pasy" pokazały w tym meczu ogromną wolę walki, dwukrotnie odrabiając straty.

Kliknij, by przejść do relacji live z tego spotkania

Podbeskidzie bardzo słabo wypadło w pierwszej połowie meczu z Górnikiem i wyciągnęło wioski. Ekipa z Bielsko-Białej spotkanie z Cracovią rozpoczęła o wiele odważniej i pierwsza wyszła na prowadzenie.

Gospodarze przeważali od początku meczu i już w 13. minucie wysłali pierwsze ostrzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego groźne uderzenie głową oddał Aleksander Komor, a piłka odbiła się od słupka.

Podbeskidzie było za to o wiele skuteczniejsze po kilku minutach. Łukasz Sierpnia wstrzelił piłkę w pole karne, a ta trafiła do Karola Danielaka. Piłkarz gospodarzy opanował futbolówkę i dopełnił formalności.

Interweniował jeszcze system VAR, jednak sędziowie uznali trafienie Danielaka. Podbeskidzie grało odważnie, lecz nie zdobyło kolejnego gola.

Cracovia wykorzystała ten fakt i zaczęła stopniowo zyskiwać przewagę. W 25. minucie Mateusz Wdowiak huknął zza pola karnego, a bardzo dobrą interwencją popisał się Martin Polaczek.

"Pasy" naciskały coraz mocniej i w końcu dopięły swego. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część gry, Florian Loshaj posłał precyzyjną piłkę w pole karne po rzucie wolnym. Nieco szczęśliwie trafiła ona do Davida Jablonskiego, który zdołał ją trącić do siatki.

Od początku drugiej połowy Cracovia ruszyła do ataku w pogoni za pełną pulą. Najpierw Wdowiak uderzał niecelnie sprzed pola karnego, później Rivaldinho trafił piłkę po płaskim zagraniu z prawej flanki. Wynik jednak nie ulegał zmianie.

Stało się to dopiero w 58. minucie, gdy gospodarze zdołali zaskoczyć Cracovię. Aleksander Komor świetnie odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i głową wpakował piłkę do siatki.

Cracovia za wszelką cenę chciała odrobić straty i zrobiła to w 82. minucie. Hanca wypuścił prawą stroną Wdowiaka, a ten zagrał po ziemi w pole karne, gdzie świetnie spisał się Tomasz Vestenicky. Słowak trącił piłkę nogą i wpakował ją do siatki, zapewniając Cracovii remis.

Kibiców gospodarzy ucieszył jeszcze wprawdzie Biliński, który popisał się skutecznością po świetnym prostopadłym podaniu, ale sędzia odgwizdał spalonego i gol nie mógł zostać uznany.

Po meczu powiedzieli:

Michał Probierz (trener Cracovii): "Nie róbmy już farsy z tymi konferencjami prasowymi (bez udziału dziennikarzy, transmitowanymi online - PAP). To już mnie śmieszy. Męczy mnie ciągłe gadanie tylko do kamery.

- Co do meczu, to wiedzieliśmy że Podbeskidzie będzie lepsze w zakresie spraw fizycznych. To się potwierdziło. Od początku byli szybsi. Kilka razy nie potrafiliśmy odebrać im piłki. Dlatego zagraliśmy trochę defensywnie, chcieliśmy specjalnie zabezpieczyć środek. Bramka, którą straciliśmy ustawiła nieco spotkanie. Później przejęliśmy inicjatywę, mieliśmy bardzo dużo sytuacji.

- Straciliśmy drugą bramkę po rzucie rożnym co daje dużo do myślenia. Udało nam się odrobić straty. Do końca chcieliśmy wygrać to spotkanie. Dlatego w końcówce był taki chaos. W ekstraklasie rzadko się zdarzają takie mecze. To jest miłe dla kibica, ogląda akcję za akcję, ale nie dla trenera".

Krzysztof Brede (trener Podbeskidzia Bielsko-Biała): "Żałujemy, że w pierwszym meczu u siebie nie wygraliśmy. Wiedzieliśmy, że czeka nas ciężkie spotkanie. Graliśmy z czołową polską drużyną, która rywalizowała w europejskich pucharach. Przed nami stało trudne zadanie, ale nie baliśmy się tego. Chcieliśmy wyjść na boisko i grać. Dwa razy prowadziliśmy, Cracovia musiała gonić wynik. Szkoda tej sytuacji ze zdobyciem trzeciej bramki (nie została uznana - przyp. red.). Nie widziałem jeszcze tej sytuacji w tv, ale być może Kamil Biliński był na minimalnym spalonym".

Karol Niemczycki
32′ 74′ Szymon Mroczko
Diego Gustavo Ferraresso71′
Kornel Osyra
Ivan Marquez
 58′ Aleksander Komor
David Jablonsky  45′
Kacper Gach
Cornel Rapa
 16′ Karol Danielak
Sergiu Hanca
58′ Rafał Figiel
Milan Dimun70′
67′ Michał Rzuchowski
Florian Loshaj61′
68′ Tomasz Nowak
Pelle van Amersfoort
74′ Łukasz Sierpina
Mateusz Wdowiak87′
55′ Kamil Biliński
Rivaldo Vitor Mosca Ferreira Júnior61′
Rafał Leszczyński
Michal Peszkovicz
74′ Bartosz Jaroch
Michał Helik
Milan Rundić
Dawid Szymonowicz70′
58′ Dmytro Baszłaj
Thiago Rodrigues de Souza71′
Dominik Frelek
Jakub Gut87′
67′ Gergő Bence Kocsis
Patryk Zaucha
74′ Filip Laskowski
Marcos Alvarez61′
Mateusz Marzec
Sebastian Strózik
68′ 73′ Desley Ubbink