Reklama

Reklama

Podbeskidzie Bielsko-Biała chce zakończyć sezon wygraną

Podbeskidzie Bielsko-Biała chce zakończyć sezon Ekstraklasy wygraną. Jak zapewnił drugi trener "Górali" Jan Furlepa przed piątkowym meczem z wciąż niepewną ligowego bytu Koroną zespół jest zmobilizowany i zmotywowany.

"Utrzymaliśmy się w Ekstraklasie i choć pojawiło się uczucie ulgi, to rozgrywki jeszcze trwają. W meczu z Koroną interesują na nas tylko trzy punkty. Chcemy grać o jak najwyższe cele. Nie ma taryfy ulgowej, nie kalkulujemy. Chcemy pokazać, że potrafimy walczyć do końca i wygrać" - powiedział Furlepa.

W środę piłkarze poddali się odnowie biologicznej po wtorkowej wygranej z Górnikiem Łęczna 1-0.

"Musimy odpocząć po ciężkim meczu. Zespół włożył w niego mnóstwo sił. Trzeba odbudować organizmy. W czwartek po treningu wyjeżdżamy do Kielc" - dodał szkoleniowiec.

Reklama

Jak powiedział Furlepa, w piątek na boisku zabraknie kontuzjowanych: Antona Slobody, Krzysztofa Chrapka, Macieja Korzyma i Sylwestra Patejuka. Do pełni sił nie powrócił także Piotr Malinowski.

Podbeskidzie z 27 pkt zajmuje 11. miejsce, ale może już być pewne utrzymania. Korona jest trzynasta z 25 pkt, ale jej los jeszcze nie jest przesądzony.

Bilans bezpośrednich spotkań obu zespołów jest korzystny dla kielczan, którzy jesienią pokonali "Górali" u siebie 2-1, a wiosną zremisowali w Bielsku-Białej 2-2.

Mecz Korony z Podbeskidziem rozpocznie się w piątek o godz. 20.30.

Wyniki, terminarz i tabela grupy mistrzowskiej Ekstraklasy

Wyniki, terminarz i tabela grupy spadkowej EkstraklasyReklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL