Reklama

Reklama

Podbeskidzie Bielsko-Biała. Brede: Ostatnie mecze potraktujemy szkoleniowo

- Ostatnie mecze potraktujemy szkoleniowo - powiedział trener pierwszoligowych piłkarzy Podbeskidzia Bielsko-Biała Krzysztof Brede. Jego podopieczni na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek mają już zapewniony awans do Ekstraklasy.

"Górale" w sobotę zmierzą się na wyjeździe z broniącą się przed spadkiem Sandecją Nowy Sącz. Ostatni mecz sezonu rozegrają 25 lipca na własnym stadionie. Rywalem będzie Chrobry Głogów.

- Na pewno kilku zawodników dostanie możliwość gry w większym wymiarze niż do tej pory. Czas na to, aby pokazali swoje umiejętności - powiedział opiekun bielszczan. Podkreślił, że bez względu na zmiany kadrowe chce, aby jego drużyna zdobyła do końca rozgrywek jeszcze sześć punktów.

Podbeskidzie wraca do Ekstraklasy po czterech latach gry w pierwszej lidze. Awans zapewniło sobie w 32. kolejce spotkań wygrywając w środę u siebie z Odrą Opole 4-3. Po tym meczu na murawie odbyła się krótka feta. Dłuższa uroczystość ma się odbyć po meczu z Miedzią Legnica. Na razie nie ogłoszono jej szczegółów, gdyż władze klubu liczą, że wkrótce jeszcze bardziej zostaną poluzowane obostrzenia związane z pandemią koronawirusa.

Reklama

Jak potwierdził rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej Tomasz Ficoń zgodnie z zarządzeniem podpisanym przez prezydenta miasta, Podbeskidzie w drugim półroczu 2020 r. ostatecznie otrzyma dotację o 500 tys. zł mniejszą niż w pierwszym. Ma to być kwota 2,23 mln zł. O sprawie wcześniej poinformował portal bielsko.biała.pl.

Rafał Czerkawski

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy