Reklama

Reklama

Kasperczyk nie jest już trenerem Podbeskidzia

Robert Kasperczyk nie jest już trenerem występujących w ekstraklasie piłkarzy Podbeskidzia Bielsko-Biała. Rzecznik klubu Marcin Nikiel poinformował w poniedziałek, że kontrakt rozwiązano za porozumieniem stron.

"Obowiązki pierwszego szkoleniowca do czasu podpisania umowy z następcą Roberta Kasperczyka przejął dotychczasowy drugi trener Andrzej Wyroba" - powiedział Nikiel.

Na decyzji władz klubu zaważyły słabe wyniki zespołu, który zamyka tabelę ekstraklasy. W tym sezonie Podbeskidzie nie wygrało jeszcze spotkania, a w ośmiu kolejkach wywalczyło dwa punkty. Na ligową wygraną "Górale" czekają od 24 marca.

45-letni Kasperczyk jako zawodnik grał głównie w Hutniku Kraków. W 1985 z tą drużyną wywalczył mistrzostwo Polski juniorów. W najwyższej klasie rozegrał 29 spotkań i strzelił dziewięć bramek. Po zakończeniu kariery trenował juniorów i seniorów Hutnika, a także Górnika Wieliczka oraz KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Reklama

Z Podbeskidziem związał się w grudniu 2009 roku, zastępując Marcina Brosza, odwołanego po słabej rundzie jesiennej. Szykowany do awansu do ekstraklasy bielski zespół ocierał się o strefę spadkową. Pod okiem Kasperczyka zdołał jednak wydźwignąć się z dołka i utrzymać w pierwszej lidze. Kolejny sezon przyniósł awans do ekstraklasy, a także grę w półfinale Pucharu Polski.

W marcu bieżącego roku Podbeskidzie przedłużyło z Kasperczykiem kontrakt do czerwca 2014 roku.

Zmiany trenerów w klubach T-Mobile Ekstraklasy w sezonie 2012/13:

Śląsk Wrocław - Stanislav Levy zastąpił po 2. kolejce Oresta Lenczyka

Ruch Chorzów - Jacek Zieliński zastąpił po 3. kolejce Tomasza Fornalika

PGE GKS Bełchaów - Jan Złomańczuk zastąpił po 5. kolejce Kamila Kieresia

Wisła Kraków - Tomasz Kulawik zastąpił po 6. kolejce Michała Probierza

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Robert Kasperczyk zwolniony po 8. kolejce

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL