Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (35 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (32 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (30 pkt.)
  • 4 .Raków Częstochowa (29 pkt.)
  • 5 .Radomiak (28 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (24 pkt.)
  • 7 .Wisła Płock (23 pkt.)
  • 8 .Piast Gliwice (21 pkt.)

Dariusz Kubicki zwolniony z Podbeskidzia Bielsko-Biała

Blamaż z Wisłą Kraków 0-6 przesądził o przyszłości Dariusza Kubickiego. Tuż po meczu szkoleniowiec został zwolniony z funkcji trenera Podbeskidzia Bielsko Biała. - To prawda - potwierdził nam Wojciech Borecki, prezes klubu.

Ekstraklasa - wyniki, tabela, terminarz

Czarne chmury zbierały się nad głową szkoleniowca od dłuższego czasu. Zresztą w dziwnych okolicznościach już obejmował drużynę. Świetnie w górskich klimatach odnajdywał się Leszek Ojrzyński, ale został zwolniony, bo dziewiąte miejsce po rundzie zasadniczej uznano za mało satysfakcjonujące.

Do klubu trafił Kubicki i miał komfortową sytuację, ale nie potrafił wykrzesać z zespołu czegoś więcej. Niemal do końca poprzedniego sezonu bielszczanie bronili się przed spadkiem.

Reklama

Początek obecnej kampanii też nie jest najlepszy w wykonaniu "Górali". Podbeskidzie jest trzecie od końca, a na dziewięć meczów wygrało tylko raz.

Czarę goryczy przelała fatalna postawa zespołu w sobotnim meczu przeciwko Wiśle. Podbeskidzie się skompromitowało, a krakowianie strzelili im aż sześć goli. Gra podopiecznych Kubickiego wyglądała katastrofalnie.

Już w trakcie spotkania za głowę łapał się Wojciech Borecki, prezes klubu z Bielska Białej. Po meczu zwolnił szkoleniowca. - To prawda, trener Kubicki nie pracuje już w Bielsku Białej - potwierdził nam prezes Podbeskidzia.

Kiedy można się spodziewać nowego szkoleniowca? - W najbliższym czasie - krótko odpowiada Borecki.

Kubicki to już trzeci trener, który został zwolniony w tym sezonie. Wcześniej posady stracili Robert Warzycha (Górnik Zabrze) i Jerzy Brzęczek (Lechia Gdańsk).

Wśród potencjalnych następców Kubickiego wymienia się Jana Kociana i Mariusza Rumaka.

Łukasz Szpyrka

Ekstraklasa - wyniki, tabela, terminarz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje