Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (29 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (28 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (28 pkt.)
  • 4 .Śląsk Wrocław (23 pkt.)
  • 5 .Górnik Zabrze (23 pkt.)
  • 6 .Zagłębie Lubin (22 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (20 pkt.)
  • 8 .Lechia Gdańsk (19 pkt.)

Dariusz Kubicki: Mamy zawodników, którzy potrafią postraszyć

- Kluczem do zwycięstwa będzie koncentracja, skuteczna gra obronna i brak błędów indywidualnych - uważa Dariusz Kubicki przed meczem z Zawiszą. Trener Podbeskidzia Bielsko-Biała twierdzi, że w ofensywie ma kreatywnych piłkarzy, którzy potrafią postraszyć.

- Analizując wcześniejsze spotkania zauważyłem, że zbyt łatwo tracimy bramki. Kluczem do zwycięstwa będzie zatem niesamowita koncentracja i skuteczna gra obronna zespołu oraz brak błędów indywidualnych. W ofensywie mamy kreatywnych zawodników, którzy potrafią postraszyć. Jestem przekonany, że stać nas na znalezienie drogi do bramki przeciwnika - mówił w piątek trener Kubicki.

Reklama

Plany trenera pokrzyżowały nieco kontuzje. Zadania nie ułatwia mu absencja Antona Slobody i Sylwestra Patejuka. Nie będzie mógł skorzystać także z Krzysztofa Chrapka i Pavla Stany. 

- Kilku kluczowych zawodników jest kontuzjowanych. Decydujący wpływ na skład jedenastki będzie miała dyspozycja na treningach i w grze wewnętrznej, ale pole manewru nie jest szerokie. Wychodzę jednak z założenia, że niedyspozycja jednego zawodnika jest szansą dla innego - powiedział.

Kubicki obejmując "Górali" mówił, że w krótkim czasie trudno poprawić dyspozycję fizyczną zespołu, ale jest sporo do zrobienia w sferze mentalnej. W piątek przyznał, że ostatnie wyniki nie budowały morale zespołu. 

- W mikrocyklu treningowym starałem się wprowadzić do zespołu entuzjazm i zadowolenie z tego, co się robi. Wygląda to dobrze i dlatego patrzę w przyszłość z optymizmem, choć wiem, że czeka nas ciężka walka w każdym meczu - powiedział.

Podbeskidzie po 30 kolejkach zajmuje 11. lokatę. Po podziale punktów na jego koncie jest 20 pkt. Zawisza zamyka tabelę z 15 pkt. W sezonie "Górale" dwukrotnie pokonali zespół z Bydgoszczy 2-1.

Mecz Podbeskidzia z Zawiszą rozpocznie się w niedzielę o godz. 15.30. 

Ekstraklasa - tabele, wyniki, terminarz, strzelcy

Dowiedz się więcej na temat: dariusz kubicki | Podbeskidzie Bielsko-Biała

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje