Reklama

Reklama

Czesław Michniewicz odchodzi z Podbeskidzia

Czesław Michniewicz od wtorku nie jest już trenerem piłkarzy grającego w ekstraklasie Podbeskidzia Bielsko-Biała - potwierdził rzecznik klubu Marcin Zarębski. Zastąpi go Leszek Ojrzyński.

Rzecznik dodał, że Ojrzyński weźmie udział w środowej konferencji prasowej z udziałem prezesa Podbeskidzia Wojciecha Boreckiego.

43-letni Michniewicz objął zespół w marcu. Zastąpił Dariusza Kubickiego, który niespodziewanie odszedł do rosyjskiego drugoligowca Sibiru Nowosybirsk.

Po rundzie jesiennej Podbeskidzie było w ogonie tabeli z niewielkimi szansami na pozostanie w T-Mobile Ekstraklasie. Drużyna pod kierunkiem Michniewicza zdołała jednak wydźwignąć się i zakończyć ligową rywalizację na bezpiecznym, 14. miejscu.

Reklama

W bieżących rozgrywkach Podbeskidzie spisuje się jednak słabo. Po 12 kolejkach zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. W niedzielę bielszczanie przegrali na wyjeździe z Cracovią 2-4.

Ojrzyński w karierze trenerskiej prowadził wiele klubów, ale szerzej znany stał się, gdy w 2011 roku został trenerem Korony Kielce nadając temu zespołowi charakterystyczny styl polegający na nieustępliwej walce na całym boisku. Z kielczanami rozstał się w sierpniu tego roku.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę T-Mobile Ekstraklasy

Reklama

Reklama

Reklama