Reklama

Reklama

Radoslav Latal: Piast jeszcze się wzmocni

W zimowym okienku transferowym lider Ekstraklasy z Gliwic pozyskał dwójkę zawodników: Martina Bukatę i Macieja Jankowskiego. To nie koniec zmian. W zespole Piasta, który jutro wyjeżdża na obóz do Hiszpanii, mają się pojawić kolejni nowi zawodnicy. - Chodzi o jednego stopera i pomocnika. To zagraniczni piłkarze. Mamy nadzieję, że do nas trafią - mówi Radoslav Latal, szkoleniowiec Piasta.

Pierwszym zimowym transferem Piasta było pozyskanie Bukaty. Młodzieżowy reprezentant Słowacji miał trafić do klubu z Górnego Śląska już jesienią, ale wszystko się przeciągało i 2,5-letnią umowę podpisał dopiero teraz. Kolejnym priorytetem było pozyskanie nowego napastnika. Nic nie wyszło ze sprowadzenia do Gliwic Libora Kozaka z Aston Villi Birmingham. W tej sytuacji zdecydowano się na ściągnięcie z Wisły Kraków Macieja Jankowskiego. "Jankes" już wczoraj zagrał w sparingu gliwiczan z Sigmą Ołomuniec (2-0). - Na 99 procent jest już naszym piłkarzem - podkreśla trener Latal. Piast czeka już tylko na dokumenty z Wisły. 

Reklama

Przed wylotem na obóz do Alicante rozstrzygnie się też to, który z dwóch obrońców poleci z zespołem na zgrupowanie. W grę wchodzi testowany od kilku dni 32-letni Słowak Jozef Piaczek i były młodzieżowy reprezentant Chorwacji, 29-letni Kristijan Ipsza. 

To nie koniec zmian, bo na obozie w Hiszpanii, mają dojechać kolejni gracze. - Mam nadzieję, że dojdzie do nas jeszcze dwóch piłkarzy. Chodzi o jednego stopera i jednego pomocnika. To zagraniczni piłkarze. Zobaczymy, jak będzie - mówi czeski szkoleniowiec Piasta. Na obóz do Alicante ma polecieć 26 zawodników. 

Michał Zichlarz

Zobacz sytuację w Ekstraklasie

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL