Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (35 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (32 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (30 pkt.)
  • 4 .Raków Częstochowa (29 pkt.)
  • 5 .Radomiak (28 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (24 pkt.)
  • 7 .Wisła Płock (23 pkt.)
  • 8 .Piast Gliwice (21 pkt.)

Radoslav Latal o przygotowaniach Piasta Gliwice do rundy wiosennej

Piłkarze Piasta od piątku przebywają na obozie w Kamieniu koło Rybnika. Zawodnicy lidera Ekstraklasy ciężko tam trenują, choć Radoslav Latal nie przesadza z ilością zajęć. - Dwa treningi w ciągu dnia w zupełności wystarczą. Na początku przygotowań trzeba trochę pobiegać. Zajęcia typowo piłkarskie czekają nas na drugim obozie - mówi szkoleniowiec gliwiczan.

Przygotowania do rundy rewanżowej Piast zaczął w czwartek. Pierwsze zajęcia odbyły się w Gliwicach. W piątek klubowa kadra wyjechała do Kamienia, gdzie w latach 70. czy 80. regularnie przebywała reprezentacja Polski, najpierw pod okiem selekcjonera Kazimierza Górskiego, a potem Antoniego Piechniczka. W Kamieniu zespół z Gliwic przebywać będzie do końca tygodnia. 

- Jeśli chodzi o początek treningów, to wszystko jest w porządku. Żaden z zawodników nie przyjechał z nadwagą, w przerwie wszyscy zrobili to, co mieli do zrobienia. Na początku przygotowań czeka nas trochę biegania i ciężkie treningi. Zajęcia z piłką zaplanowane są na drugim obozie w Hiszpanii - tłumaczy trener Latal.

Reklama

Do Alicante Piast wylatuje 22 stycznia. 

Wiosną czeski szkoleniowiec mocno będzie liczył na byłego młodzieżowego reprezentanta Słowacji Martina Bukatę, który właśnie co związał się 2,5-letnim kontraktem z górnośląskim klubem. To jak na razie jedyne wzmocnienie lidera. 

- Martin to uniwersalny zawodnik i podobny typ do Radka Murawskiego. Potrafi grać do przodu, jest też przydatny w defensywie. Jego atutem jest też to, że może zagrać w drugiej linii zarówno na lewej, jak i prawej stronie - podkreśla Latal, który prowadził Bukatę w słowackim MFK Koszyce. 

Michał Zichlarz, Gliwice 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje