Reklama

Reklama

Radoslav Latal: Dzielenie punktów to katastrofa

Szkoleniowiec lidera Ekstraklasy Piasta Gliwice bez ogródek o systemie dzielenia punktów po sezonie zasadniczym. - To jest katastrofa! Musimy zrobić wszystko, żeby dla nas skończyło się, jak najlepiej - mówi Radoslav Latal.

W zespole z Gliwic przygotowują się do pierwszego wiosennego spotkania z Górnikiem Łęczna na wyjeździe w sobotę. Tymczasem szkoleniowiec Piasta ostro wypowiada się na temat systemu rozgrywek, a przede wszystkim dzielenia punktów. 

Przypomnijmy, po 30 kolejkach zostaną one podzielone, a drużyny znajdą się w dwóch grupach - mistrzowskiej i spadkowej. Rozegrają tam siedem dodatkowych meczów. Dotychczas trener Latal nie mówił głośno, co myśli o tym "polskim wynalazku". Teraz jednak przyznaje. - To jest katastrofa. Nie do mnie jednak pytanie czy powinno się to zmienić czy nie. Tak jest w Polsce i my na to nie poradzimy. Musimy zrobić wszystko, żeby dla nas było jak najlepiej - podkreśla były świetny reprezentant Czech. 

Reklama

Na razie, po 21 kolejkach, Piast ma pięć punktów przewagi nad Legią i aż dziewięć nad następnymi w tabeli Cracovią oraz Pogonią Szczecin. Trener Latal jest spokojny o formę swojej drużyny. 

- Co trzeba było zrobić w okresie przygotowawczym, to zrobiliśmy. Na pierwszym obozie w Rybniku pracowaliśmy nad kondycją. W Hiszpanii były już zajęcia z piłką. Wszystko przebiegało tak, jak to sobie zaplanowaliśmy. Do tego mamy szerszą kadrę. Doszło do nas kilku nowych piłkarzy. To dobrze, że tak jest, bo runda jest długa. Nie powinna się powtórzyć sytuacja, jak było to przed meczem z Lechem, kiedy był problem ze skompletowaniem meczowej kadry - podkreśla trener Latal. 

Michał Zichlarz

Wyniki, terminarz i tabela Ekstraklasy  

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy