Reklama

Reklama

  • 1 .Wisła Kraków (3 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (3 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (3 pkt.)
  • 4 .Legia Warszawa (3 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (1 pkt.)
  • 6 .Warta Poznań (1 pkt.)
  • 7 .Bruk-Bet Termalica (1 pkt.)
  • 8 .Cracovia (1 pkt.)

Prezes Piasta: Powalczymy o fazę pucharową Ligi Europy

Ambitne zamierzenia wicemistrza Polski! W nowym sezonie jedenastka z Gliwic ma powalczyć o fazę pucharową Ligi Europy i znowu grać w grupie mistrzowskiej, gdzie, jak podkreśla prezes Adam Sarkowicz, wszystko może się zdarzyć. Na razie piłkarze i sztab szkoleniowy przebywają na zasłużonych urlopach.

Do pracy wszyscy wracają 6 czerwca, żeby dzień później pojechać na pierwszy letni obóz do Ołomuńca. W mieście, z którego pochodzi przecież trener wicemistrza Polski Radoslav Latal, zespół będzie pracował nad kondycją. Potem powrót do kraju i 15 czerwca kolejny wyjazd, tym razem na Węgry.  

Pod znakiem zapytania stoi przyszłość dwóch kluczowych graczy drużyny z Gliwic: Kamila Vacka i Martina Neszpora. Jeśli chodzi o tego pierwszego, to górnośląski klub skorzystał z prawa pierwokupu i reprezentant Czech jest już graczem Piasta. W nowym sezonie raczej nie zobaczymy go jednak w zespole wicemistrza Polski. 

Reklama

- Kamil jest ambitnym zawodnikiem i chce grać w lepszym klubie niż Piast. Życie często pokazuje jednak, że wszystko może się zdarzyć - tłumaczy Interii prezes Piasta Adam Sarkowicz. 

Vackiem poważnie interesuje się Lech Poznań, choć jak tłumaczy nam szef gliwickiego klubu, na razie nie wpłynęła żadna oficjalna oferta.   

Jeszcze bardziej skomplikowana sytuacja jest z Neszporem. Piast również miał prawo pierwokupu czeskiego piłkarza, ale nie skorzystał z tej możliwości. Nieoficjalnie mówiło się, że w grę wchodziła kwota 0,5 mln euro. Nie znaczy to jednak, że klub zrezygnował z jego pozyskania. - Trener Latal widzi w zespole i Vacka, i Neszpora. Co do Martina, to razem z kilkoma innymi klubami negocjujemy ze Spartą Praga warunki i możliwości jego pozyskania - tłumaczy prezes Piasta.  

Drużynę ma za to wzmocnić solidny obrońca. Gliwiczanie są już po rozmowach z samym zawodnikiem. - Za wcześnie jednak na podawanie szczegółów. Konkurencja nie śpi - podkreśla Adam Sarkowicz. 

Piasta już za kilka tygodni czekają występy w eliminacjach Ligi Europy. - Chcemy przejść pierwsze dwie rundy i powalczymy o fazę pucharową - deklaruje szef klubu. 

Z Gliwic Michał Zichlarz

Ekstraklasa - tabela 2015/2016

Lp.herbklubpkt
1.Legia Warszawa43
2.Piast Gliwice40
3. Zagłębie Lubin38
4. Cracovia36
5. Lechia Gdańsk32
Zobacz pełną tabelę
Dowiedz się więcej na temat: Piast Gliwice | Ekstraklasa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje