Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (41 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (37 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (35 pkt.)
  • 4 .Radomiak (35 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

Piast Gliwice. Wasiljew ukarany za wywiad dla Interii! 500 złotych grzywny

Pomocnik Piasta Gliwice Konstantin Wasiljew powiedział kilka zdań prawdy i przez Komisję Ligi został ukarany grzywną w wysokości 500 złotych. Chodzi o wypowiedź piłkarza po derbowym meczu Górnika Zabrze z Piastem, który rozegrano na początku października.

Gliwiczanie przegrali wtedy w kontrowersyjnych okolicznościach w końcówce spotkania 0-1, po karnym "z kapelusza" podyktowanym przez Piotra Lasyka.

Za protesty czerwoną kartkę zobaczył wtedy kapitan zespołu Jakub Szmatuła, który musiał potem pauzować w czterech spotkaniach.

Piłkarze drużyny z Gliwic nie ukrywali swojego oburzenia decyzją arbitra. Zaraz po meczu rozmawialiśmy z jednym z liderów Piasta Konstantinem Wasiljewem.

- Z jednej strony to jest śmieszne, a z drugiej chce się płakać. Takimi decyzjami sędziowie sami siebie kompromitują, kiedy trzy metry od ciebie człowiek tak się przewraca, a oni dyktują taki rzut karny. Ciężko to wytłumaczyć. On chyba bardzo chciał tego karnego odgwizdać - mówił wtedy bez ogródek reprezentant Estonii.

Reklama

Za tę wypowiedź Komisja Ligi ukarała piłkarza karą w wysokości 500 złotych. Poszło o naruszenie artykułu 70. Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN. "Za podważanie decyzji sędziowskich lub kompetencji sędziów przez zawodników, trenerów członków sztabu medycznego lub działaczy, wymierza się karę pieniężną w wysokości od 500 zł" - można przeczytać w regulaminie. I taką właśnie karę wlepiono piłkarzowi Piasta.

Wasiljew chciał wpłacić 500 złotych na cel charytatywny, ale władze ligi nie zgodziły się na takie rozwiązanie. Pytany o nas przez komentarz do tej sprawy piłkarz tylko się żachnął. Nie powiedział przecież nic zdrożnego.

zich  

Ekstraklasa: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje