Reklama

Reklama

Piast Gliwice. Waldemar Fornalik: Pracujemy, by wzmocnić drużynę, w ofensywie

Piłkarze ekstraklasowego Piasta Gliwice czwartkowym treningiem rozpoczęli przygotowania do sezonu. „Musimy być skuteczniejsi i pod tym względem się wzmocnić” – powiedział trener Waldemar Fornalik.

Wiosną gliwiczanie do ostatniej kolejki walczyli o utrzymanie. Z drużyną pożegnali się przed startem przygotowań słoweński pomocnik Sasza Żivec i napastnik Karol Angielski, który przeniósł się do Wisły Płock.

"Sytuacja kadrowa jest płynna, rozwojowa. Pracujemy nad tym, by wzmocnić drużynę, szczególnie w ofensywie. Jest kilku zawodników, którym kończą się kontrakty. Z jednymi są prowadzone rozmowy, z innymi - nie" - wyjaśnił szkoleniowiec.

Podkreślił, że zależało mu, by piłkarze po ciężkiej wiośnie porządnie wypoczęli.

Reklama

"Okoliczności nie sprzyjały, by wykorzystać potencjał niektórych zawodników. Nie mogli zbyt wiele grać, stawialiśmy na doświadczenie. Teraz zaczynamy wszystko od początku" - dodał Fornalik.

Jego zdaniem Piast w poprzednich rozgrywkach miał więcej sytuacji bramkowych od wyżej sklasyfikowanych zespołów, co jednak nie przełożyło się na wyniki.

"Dlatego chciałbym, żebyśmy grali skuteczniej. Jeżeli w prostych sytuacjach nie trafia się do bramki, to czegoś brakuje, być może swobody" - ocenił.

Kapitan Piasta Gerard Badia zauważył, że wakacje z rodziną - jak zwykle - były za krótkie.

"Ale wypocząłem, także psychicznie. Niewiele robiłem, dlatego fizycznie czuję się jeszcze słabo. To po urlopie normalne. Stęskniłem się za treningiem" - powiedział z uśmiechem Hiszpan.

Zaznaczył, że o poprzednim nieudanym sezonie nie wolno całkowicie zapomnieć.

"Zrobiliśmy dużo błędów, które musimy zanalizować. Następny sezon już nie może taki być. Mamy przecież drużynę, która może walczyć o czołową ósemkę" - stwierdził pomocnik.

Jednym z zawodników ściągniętych zimą do Piasta, by pomóc mu w utrzymaniu, był obrońca Jakub Czerwiński. Został wypożyczony z Legii Warszawa na pół roku, a następnie "wykupiony".

"Była taka klauzula w umowie, Piast ją aktywował i bardzo się cieszę, że tak się stało. Podpisałem trzyletni kontrakt. Jestem przekonany, że nowy sezon będzie dla nas zdecydowanie lepszy, niż wiosna. Z takim nastawieniem weszliśmy do szatni po urlopach i z wielką chęcią wracamy do treningów" - powiedział obrońca.

Gliwiczanie w poniedziałek pojadą na grupowanie do Wronek, gdzie w sparingu zagrają z GKS Bełchatów. Po powrocie kolejnymi rywalami w grach kontrolnych będą Śląsk Wrocław, 1. FC Slovacko (Czechy), Podbeskidzie Bielsko-Biała i czeska Sigma Ołomuniec.Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL