Reklama

Reklama

Piast Gliwice. Urosz Korun: Wszyscy czekamy na start ligi

Za tydzień piłkarze Ekstraklasy będą się szykowali do wybiegnięcia na boiska. Wielkie nadzieje z restartem ligi wiążą w Gliwicach. Piast już rok temu pokazał, na co go stać w decydujących spotkaniach.

Przed przerwą spowodowaną pandemią koronawirusa drużyna prowadzona przez Waldemara Fornalika nabierała wiatru w żagle. W meczu 26. kolejki Ekstraklasy rozegranym 8 marca, Piast pokonał przy Łazienkowskiej Legię 2-1. Dzięki temu mistrz Polski awansował na pozycję wicelidera Ekstraklasy z 43 punktami na koncie. Do meczu z Wisłą Kraków 14 marca już nie doszło. To spotkanie odbędzie się przy Okrzei w przyszłą sobotę.

W Gliwicach już szykują się do tej ważnej potyczki. Piast, co pokazał nie tylko w zeszłym roku, potrafi się skupić na ważnych grach. - Wszyscy czekamy już na start ligi. Ciężko trenujemy, żeby być przygotowanym na ten pierwszy mecz. Przed nami jedenaście spotkań i każde z nich będzie bardzo ważne - zaznacza Urosz Korun, jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w kadrze gliwickiego zespołu.  

Reklama

W Piaście mają przekonanie, że będzie dobrze. - Na obozie w Arłamowie pracowaliśmy bardzo mocno, wszyscy są zdrowi. Teraz to trzeba dalej podtrzymać. Czekamy na ten pierwszy mecz z Wisłą - mówi w rozmowie z klubowymi mediami piłkarz ze Słowenii.

Doświadczony obrońca, który w poniedziałek będzie obchodził swoje 33. urodziny, przed ligowym restartem żałuje jednego...  - Bez kibiców to będą inne mecze. Grając z fanami to coś innego, bez nich nie ma tej atmosfery. Graliśmy już bez kibiców z Lechią i wiemy, jak to wyglądało (mecz w 1/4 Pucharu Polski - przyp. red.). Trzeba się psychicznie do wszystkiego przygotować. My wiemy, co mamy robić. Będzie inaczej, ale każdy z nas będzie z pewnością maksymalnie przygotowany, żeby pokazać się jak najlepiej - zaznacza Korun, któremu z końcem czerwca kończy się umowa z Piastem. Piłkarz z pewnością dogra sezon w Gliwicach, a jak będzie później, to pokażą najbliższe tygodnie.

zich 

Wyniki, terminarz i tabela EkstraklasyWasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy