Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (32 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (32 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (30 pkt.)
  • 4 .Raków Częstochowa (29 pkt.)
  • 5 .Radomiak (28 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (24 pkt.)
  • 7 .Piast Gliwice (21 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (21 pkt.)

Piast Gliwice. Transfer z III ligi do Ekstraklasy?

Niewykluczone, że w najbliższym czasie do walczącego o europejskie puchary Piasta Gliwice dołączy kolejny z zawodników Ruchu Chorzów, który jedną nogą jest już w II lidze. Chodzi o ofensywnie grającego Michała Biskupa.

Ten 23-letni zawodnik trafił do chorzowskiej ekipy zimą. W tegorocznych spotkaniach jest jedną z wiodących postaci "Niebieskich", którzy po 26 kolejkach w grupie III trzecioligowych rozgrywek mają już 12 punktów przewagi nad drugą Ślężą Wrocław. Wiosną 14-krotny mistrz Polski z ośmiu ligowych gier wygrał wszystkie, zdobywając przy tym 20 bramek. Pięć z nich zdobył Michał Biskup.

Do Ruchu trafił kilka miesięcy temu po sporej rozłące z futbolem. W piłkę nie grał przez 3,5 roku! Jak można było w styczniu przeczytać w katowickim "Sporcie", w tym czasie pracował jako... model czy trener personalny. A wcześniej uchodził za spory talent GKS-u Tychy, w barwach którego na ligowych boiskach debiutował jako nastolatek. W juniorskiej reprezentacji grał z Dawidem Kownackim. Potem jednak zawiesił buty na kołku, aż wreszcie - z pożytkiem dla wszystkich - dał mu szansę Ruch. Tam wysoki i ofensywnie grający zawodnik błyszczy. Na swoim koncie ma póki co pięć bramek. Jak dowiadujemy się nieoficjalnie, już pytał o niego Piast.

Reklama

Zobacz skróty półfinałowych spotkań LM

Sprawdź teraz!

Trener gliwiczan Waldemar Fornalik, były świetny trener chorzowian, na bieżąco monitoruje sytuację w swoim były klubie. Przypomnijmy, że w styczniu tego roku zawodnikiem gliwiczan został zdolny młodzieżowiec Mateusz Winciersz, który podpisał umowę do czerwca 2023 roku. Winciersz zadebiutował już w Ekstraklasie. Jesienią w Ruchu zagrał w 18 ligowych grach, w których zdobył 3 gole. Teraz w jego ślady może iść inny z zawodników chorzowian - Michał Biskup.

Czy tak faktycznie będzie pokażą najbliższe tygodnie. Póki co z "Niebieskimi" wiąże go kontrakt do końca czerwca przyszłego roku.

zich   

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama