Reklama

Reklama

Piast Gliwice. Radoslav Latal zwolniony

Piast Gliwice poinformował, że umowa wiążąca Radoslava Latala z klubem została rozwiązana. Jego miejsce ma zająć Dariusz Wdowczyk, a prawdopodobnie jutro zostanie zaprezentowany na konferencji prasowej.

Ekstraklasa - sprawdź wyniki, terminarz, tabelę

Piast Gliwice rozwiązał kontrakt z trenerem Radoslavem Latalem oraz członkami sztabu szkoleniowego - Bogdanem Wilkiem i Ladislavem Maierem - czytamy na oficjalnej stronie klubu.

- Trenerom dziękujemy za pracę wykonaną na rzecz Piasta i przede wszystkim osiągnięcie z drużyną najlepszego wyniku w historii klubu. Życzymy sukcesów w dalszej pracy zawodowej - powiedział Marek Kwiatek, prezes Piasta Gliwice.

Reklama

Latal w poprzednim sezonie osiągnął z zespołem historyczny wynik. Piast został wicemistrzem Polski, ale szkoleniowiec niespodziewanie odszedł z klubu. Wrócił zaledwie po dwóch miesiącach i do tej pory prowadził gliwiczan. Drugie podejście nie było jednak tak spektakularne.

Piast jest poważnie zagrożony spadkiem. Zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

Spekuluje się, że następcą Latala w Gliwicach będzie Dariusz Wdowczyk, który w tym sezonie pracował już w Ekstraklasie. Doświadczony szkoleniowiec w listopadzie rozstał się z Wisłą Kraków na własne życzenie. Twierdził, że krakowski klub ma wobec niego zaległości finansowe. Sprawa trafiła do sądu.

W piątek na godz. 12 zaplanowana jest konferencja prasowa z prezesem klubu. Wszystko wskazuje na to, że wówczas Wdowczyk zostanie zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec Piasta. Jeśli tak się stanie, w pierwszym meczu zmierzy się z... Wisłą Kraków. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godz. 20.30 (relacja na żywo w Interii)

Tymczasem latem odwiedziliśmy Radoslava Latala w Gliwicach. Efektem tego spotkania był duży i ciekawy wywiad, który można przeczytać TUTAJ.

ŁS, zich

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL