Reklama

Reklama

Piast Gliwice przed meczem z Zagłębiem Lubin. Powtórzyć wiosnę

Obrońca tytułu Piast rozpoczyna rundę wiosenną starciem z jedenastką z Lubina u siebie. W Gliwicach wszyscy życzyliby sobie, żeby było podobnie jak rok temu, kiedy to Piast w drugiej części sezonu wygrywał mecz za meczem, żeby na koniec cieszyć się z historycznego mistrzostwa Polski.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Piast Gliwice - Zagłębie Lubin!

Relację można również śledzić na urządzeniach mobilnych

Podobnie jak w 2019, tak i w tym roku gliwiczanie drugą część rozgrywek zaczynają 9 lutego. Rok temu nie zaczęło się dla zespołu trenera Waldemara Fornalika dobrze, bo na początek przytrafiła się porażka z Cracovią na jej terenie 1-2. Potem było już tylko lepiej. Z 17 wiosennych gier Piast wygrał wtedy aż 13, w tym wszystkie dziewięć u siebie (!), żeby na koniec cieszyć się z pierwszego w historii klubu mistrzostwa Polski.

Reklama

Sytuacja kadrowa

Nie ma już w zespole Marcina Pietrowskiego, który przed inauguracją drugiej części rozgrywek odszedł do pierwszoligowej Miedzi Legnica, związując się z miedziowym klubem 1,5-rocznym kontraktem. Przy Okrzei dzisiaj nie będzie mógł zagrać pauzujący za kartki środkowy obrońca Piotr Malarczyk, a także - najprawdopodobniej - Tymoteusz Klupś. Wypożyczony z Lecha młodzieżowiec jest kontuzjowany i nie grał już w sparingach na zimowym obozie w Turcji. Do gry wraca za to po kontuzji odniesionej w sierpniu Jakub Czerwiński. Ostoja defensywy mistrza Polski jest już w pełni sił i pali się do gry o ligowe punkty. To wielkie wzmocnienie drużyny, bo to piłkarz ważny dla Piasta i na boisku, i poza nim.   

Co mówią o meczu?

W Gliwicach pełna koncentracja przed starciem z Zagłębiem Lubin. Gospodarze na pewno będą musieli zwrócić uwagę na Saszę Żivca. Były skrzydłowy Piasta w jedenastce "Miedziowych", razem ze swoim rodakiem Damjanem Boharem, napędzał w pierwszej części sezonu ataki lubinian. - Nie spodziewamy się większych zmian w grze Zagłębia, znamy ich atuty, widzieliśmy ich gry kontrolne, więc na bazie tego będziemy dobrze przygotowani. Oni zresztą też znają nasz styl - mówi Waldemar Fornalik.

Trener Piasta pytany o możliwy scenariusz na wiosnę odpowiada: Moim zdaniem ta wiosna będzie trudniejsza, gdyż więcej zespołów ma większą liczbę punktów. Do jedenastego miejsca te różnice są minimalne, więc każda zdobycz punktowa będzie szalenie istotna. Początek meczu przy Okrzei o godzinie 15.00.

Nasz typ: 1.

Michał Zichlarz

Wyniki, terminarz i tabela Ekstraklasy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL