• 6 .Zagłębie Lubin (7 pkt.)
  • 7 .Legia Warszawa (6 pkt.)
  • 8 .Lechia Gdańsk (6 pkt.)

Piast Gliwice - Pogoń Szczecin 0-1 w meczu 2. kolejki Ekstraklasy

Piast Gliwice długo przeważał i sprawiał lepsze wrażenie, ale ostatecznie przegrał 0-1 z Pogonią Szczecin w meczu 2. kolejki Ekstraklasy.

Kliknij TUTAJ, aby zobaczyć zapis relacji z meczu Piast Gliwice - Pogoń Szczecin

Piłkarze Piasta uporali się w el. Ligi Europy z Dynamem Mińsk i również powinni prowadzić z Pogonią Szczecin po pierwszej połowie.

Obie ekipy kreowały grę, jednak więcej zamieszania pod bramką rywali stworzyli sobie zawodnicy Piasta i również oni oddali jedyny celny strzał. Precyzyjniej zrobił to Jakub Świerczok, który sprytnie uderzył zza linii obrony.

Dante Stipica nie dał się zaskoczyć i końcami palców sparował futbolówkę. Niezłą sytuację miał także Gerard Badia, który wpadł w pole karne i powinien oddać celny strzał. Ostatecznie piłka poszybowała obok słupka, a Piast nie miał nawet stałego fragmentu gry.

O wiele gorzej w ofensywie spisywali się piłkarze Pogoni. Popularni "Portowcy" dynamicznie rozpoczęli mecz i miewali fragmenty lepszej gry, jednak brakowało im konkretów, przez co nie stworzyli przed przerwą większego zagrożenia.

Dante Stipica
78′ Bartosz Rymaniak
Jakub Bartkowski
Jakub Czerwiński
Benedikt Zech
85′ Tomáš Huk
Konstantinos Triantafyllopoulos
Jakub Holúbek
Hubert Matynia90′
56′ Dominik Steczyk
Michał Kucharczyk90′
45′ Patryk Lipski
Kamil Drygas75′
78′ Patryk Sokołowski
Maciej Żurawski61′
70′ Gerard Badia Cortes
Sebastian Kowalczyk90′
58′ Jakub Świerczok
Alexander Gorgon  68′ 75′
56′ Michał Żyro
Adam Frączczak87′
Jakub Szmatuła
Jakub Bursztyn
78′ Martin Konczkowski
Mariusz Malec
Piotr Malarczyk
David Stec90′
78′ Tomasz Jodłowiec
Damian Dąbrowski75′
Javier Ajenjo Hyjek
Kacper Smolinski61′ 90′
Sebastian Milewski
Adrian Benedyczak
56′ Kristopher Vida
Santeri Hostikka90′
56′ Arkadiusz Pyrka
Pawel Cibicki75′
70′ Piotr Parzyszek

Druga część gry mogła się rozpocząć od mocnego uderzenia gospodarzy. Po przejęciu piłki Dominik Steczyk zagrał do Świerczoka, a ten wpadł w pole karne i oddał strzał. Piłka chybiła celu, jednak trzeba odnotować fakt, że podanie do napastnika mogło być nieco lepsze.

Dowiedz się więcej na temat: Piast Gliwice | Pogoń Szczecin | PKO Ekstraklasa