Reklama

Reklama

Piast Gliwice. Paweł Tomczyk wypożyczony do końca sezonu

Napastnik Paweł Tomczyk został wypożyczony z Lecha Poznań do Piasta Gliwice. Umowa obowiązuje do końca obecnego sezonu z możliwością przedłużenia.

20-letni Tomczyk jest wychowankiem "Kolejorza". W tym sezonie wystąpił w dziewięciu spotkaniach, w których strzelił dwa gole.

"Czuję, że to właśnie w Gliwicach mogę się najbardziej rozwinąć. Liczę na wiele występów, w których będę mógł się pokazać kibicom oraz trenerowi. Chciałbym swoją grą pomóc drużynie. Wiem, że w Piaście moja pozycja jest mocno obsadzona. Od Michala Papadopulosa i Piotra Parzyszka mogę się dużo nauczyć, ale jestem również nastawiony na rywalizację o miejsce w składzie" - powiedział Tomczyk cytowany na oficjalnej stronie Piasta.

Tomczyk liczy na regularne występy, które pomogą mu odpowiednio przygotować się do młodzieżowych mistrzostw Europy.

"Przed tym transferem miałem okazję rozmawiać z trenerem Czesławem Michniewiczem, dlatego zdaję sobie sprawę, że najbliższe półrocze będzie dla mnie ważne w kontekście gry w reprezentacji. Na początku eliminacji grałem dużo i jestem drugim strzelcem kadry, dlatego też będę się starał, by dostać szansę gry na mistrzostwach Europy. Wiem, że Piast Gliwice może mi pomóc w osiągnięciu tego celu, a ja klubowi w osiąganiu dobrych wyników" - podkreślił 20-letni napastnik.

Pierwszym rywalem Piasta po zimowej przerwie będzie Cracovia. Mecz odbędzie się w sobotę w Krakowie.

Reklama

Wyniki, terminarz i tabela Ekstraklasy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL