Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (18 pkt.)
  • 2 .Śląsk Wrocław (17 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (16 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (16 pkt.)
  • 5 .Zagłębie Lubin (15 pkt.)
  • 6 .Raków Częstochowa (14 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (12 pkt.)
  • 8 .Cracovia (12 pkt.)

Piast Gliwice nie musi nic zmieniać, żeby wywalczyć awans do pucharów

Piast Gliwice nie zdołał wywalczyć punktu w Częstochowie jednak ciągle wszystko zależy od niego. Wystarczy, że wygra ostatnie ligowe spotkanie - u siebie z Wisłą - i nie da się przegonić zajmując czwarte miejsce w lidze. Czwarta lokata daję możliwość gry w europejskich pucharach

Po meczu w Częstochowie trener gości Waldemar Fornalik nie wyglądał na szczególnie rozczarowanego. Owszem, rozczarowaniem jest wynik, bo nie udało się ugrać nawet punktu, ale szkoleniowiec Piasta wie, że drużyna jest zwyczajnie w przyzwoitej formie, każda formacja chodzi jak należy. Zawsze to lepiej, kiedy cel da się osiągnąć wcześniej, ale nie zawsze się da. Ten wieczór należał do Rakowa, ale w Gliwicach jest spokój.

Piast: nie pochwali drużyny po przegranym meczu, ale... jest dobrze

Zdaniem Waldemara Fornalika gra w tym meczu była w wykonaniu Piasta dobra, zwłaszcza w drugiej połowie. Gliwiczanie po stracie bramki zareagowali dobrze. Mieli przewagę optyczną, stwarzali zagrożenie, wymieniali między sobą więcej podań niż rywale. - Mieliśmy okazję do zdobycia bramek, mieliśmy poprzeczkę. Żeby stwarzać takie sytuacje podczas meczu z Rakowem, trzeba dobrze grać w piłkę - podkreślał po meczu szkoleniowiec. 

Reklama

Teraz przed Piastem ostatnia gra. Jest to mecz o grę w europejskich pucharach. - Wszystko jest w naszych nogach i głowach. Nie będę chwalił drużyny po przegranym meczu. Jednak to, że tak funkcjonowała napawa optymizmem przed ostatnim spotkaniem z Wisłą - przyznał Waldemar Fornalik. 

Jakub Świerczok chciałby zostać w Piaście

Trener Piasta nie ukrywa: chciałby, żeby w klubie został najlepszy strzelec Jakub Świerczok. Ale musi też chcieć piłkarz i... chce. - Rozmawialiśmy z Kubą. Stwierdził, że bardzo chciałby zostać w Piaście. Nie jest tak, że mamy czas tylko do końca sezonu. Jest czas, żeby się zastanowić, wszystko przemyśleć.

Świerczok wpasował się w sposób gry drużyny znakomicie. W każdym meczu potrafi stworzyć okazję do zdobycia gola, w każdym meczu drużyna potrafi mu ją stworzyć. Czasem jest lepiej, czasem gorzej. Ale nie ma tak, że nie ma okazji.

Jeśli wszystko dobrze się ułoży - ten mariaż może przynieść Piastowi wiele korzyści, a kibicom - wiele radości.

Ekstraklasa - wyniki, terminarz i tabela


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje