• 6 .Śląsk Wrocław (7 pkt.)
  • 7 .Pogoń Szczecin (7 pkt.)
  • 8 .Legia Warszawa (6 pkt.)

Piast Gliwice - Miedź Legnica 1-0 w sparingu

Przebywający na zgrupowaniu w Trzebnicy piłkarze Piasta Gliwice pokonali w sparingu pierwszoligową Miedź Legnica 1-0 (1-0) po bramce Radosława Murawskiego.

Murawski w 6. minucie wykorzystał nieporozumienie w szeregach defensywnych Miedzi, a następnie wbiegł w pole karne, otwierając wynik spotkania pewnym, mocnym strzałem.

Chwilę później odpowiedzieć starali się rywale, ale groźną akcję Miedzi przerwał znakomitym wyjściem na przedpole Jakub Szmatuła.

W 23. minucie Tomasz Podgórski zgrał piłkę do Mokwy, a ten dośrodkował w pole karne do Tomasa Docekala. Czeski napastnik nieznacznie się pomylił, przenosząc futbolówkę nad poprzeczką.

Trzy minuty przed końcem pierwszej części gry po rozegraniu piłki z rzutu rożnego Tomas Docekal odegrał ją na 16. metr, gdzie dobrze ustawiony był Podgórski. Uderzenie kapitana Piasta lewą nogą było jednak niecelne.

Lepiej w pierwszych czterdziestu pięciu minutach grali gliwiczanie, co przełożyło się na wynik. Legniczanie długimi fragmentami nie potrafili wyjść z własnej połowy.

Druga połowa to również dążenie Piasta do zdobycia kolejnej bramki. Szczególnie niebezpieczna była gra skrzydłami.

Po godzinie gry Gerard Badia przejął piłkę przy linii końcowej boiska, a następnie spróbował pokonać bramkarza Miedzi uderzając futbolówkę tak, aby ta się "zawinęła" do siatki. Na przeszkodzie stanęła jednak... poprzeczka.

W 64. minucie do piłki w polu karnym doszedł Docekal, a następnie - uderzając głową - chciał podwyższyć wynik spotkania. Z najwyższym trudem skutecznie interweniował jednak golkiper Miedzi.

Ostatecznie zespół z Okrzei pokonał Miedź 1-0.

Był to drugi środowy mecz kontrolny gliwiczan. Wcześniej przegrali z beniaminkiem 1. ligi Chrobrym Głogów 1-4 (0-3).

Bramki w tym spotkaniu zdobyli - dla Piasta: Dawid Janczyk (74, karny); dla Chrobrego: Karol Danielak (30, 43), Łukasz Szczepaniak (40) i Krystian Pieczara (61).

Piast Gliwice - Miedź Legnica 1-0 (1-0)

Bramka: Radosław Murawski (6.)

Piast: Szmatuła - Mokwa (67. Hałgas), Horvath, Polak, Moskwik, Carles Marc, Podgórski, Murawski, Badia (74. Radzewicz), Nowak, Docekal (77. Janczyk)

Dowiedz się więcej na temat: Piast Gliwice | Miedź Legnica | Ekstraklasa