Reklama

Reklama

Piast Gliwice. Latal: Nie rozmawiamy o tym, czy będziemy mistrzem

W zespole lidera Ekstraklasy - Piaście Gliwice wszyscy z niecierpliwością czekają na początek rundy wiosennej. - Jeśli chodzi o skład, to w 80-90 procentach wszystko mam już ustalone. Mam jeszcze otwarte dwie kwestie personalne - mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Radoslav Latal, czeski szkoleniowiec gliwiczan.


Na konferencji przed sobotnim, wyjazdowym meczem z Górnikiem Łęczna, oprócz trenera Latala pojawili się też Kamil Vacek i Patrik Mraz. To nie przypadek, bo to właśnie piłkarze zza południowej granicy decydują o sile Piasta. 

- Oprócz Saszy Żivca wszyscy są zdrowi i przygotowani do kolejnej części sezonu. Co do przygotowań, to jestem spokojny. Zrobiliśmy wszystko, co było zaplanowane. Doszli też do nas nowi zawodnicy, tak że kadra jest teraz znacznie szersza. To ważne, bo przecież czeka nas sporo spotkań, a mogą się przydarzyć kontuzje czy kartki. Potrzebujemy każdego zawodnika i każdy czy to osiemnasty czy pierwszy piłkarz, musi być przygotowany do grania - podkreśla trener Latal. 

Reklama

Szkoleniowiec lidera ma już przygotowany skład na pierwsze wiosenne spotkanie w Łęcznej. - Już na miejscu zobaczymy, jakie tam będzie boisko i jakie będą warunki atmosferyczne. Mam jeszcze otwarte dwie kwestie personalne - mówi trener Piasta.       

Pełni optymizmu przed startem wiosny są też piłkarze. - Zimowa przerwa była dość długa. Ja z niecierpliwością czekam więc na pierwszy mecz. Wolę grać niż trenować. Wszyscy mamy nadzieję, że ta runda ułoży się dla nas tak, jak sobie tego życzymy - podkreśla Vacek, który jesienią był liderem Piasta, a poprzez dobrą grę w gliwickim klubie trafił nawet do reprezentacji Czech.

28-letni pomocnik jest bliski wyjazdu na Euro 2016 do Francji w czerwcu. - Ze swojej strony zrobię wszystko, żeby pojechać na ten turniej. Swoimi występami w Piaście będę się starał pomóc sobie i klubowi - podkreśla Vacek. 

- Na pewno inne zespoły patrzą na nas teraz inaczej, niż wcześniej. Jesteśmy przecież liderem. Dalej będziemy jednak grali swoją piłkę. W każdym meczu będziemy się starali zaprezentować jak najlepiej i zdobywać trzy punkty - podkreśla Mraz. 

Słowackiego piłkarza pytamy, czy Piast zostanie mistrzem Polski? - Tak daleko nie wybiegamy w przyszłość. Nie wiadomo przecież, co będzie za tydzień. Jakość w naszej drużynie na pewno jednak jest. Przed nami jednak wiele meczów. O mistrzostwie nie gadamy. Idziemy w rytmie od meczu do meczu - podkreśla Mraz.  

- Celem każdego piłkarza, który gra w piłkę jest wygrywanie. Możemy zapewnić, że zrobimy wszystko, żeby na koniec sezonu mieć powody do zadowolenia. Trzeba mieć spokojne sumienie, że zrobiło się to co trzeba było, żeby zrealizować swój cel  - dodaje Kamil Vacek. 

- W szatni nie rozmawiamy o tym czy będziemy mistrzem, czy nie. To nie jest temat do rozmów. Trzeba się koncentrować na każdym kolejnym spotkaniu. Przed nami dziewięć kolejek sezonu zasadniczego i na tym trzeba się skupiać - kończy trener Latal. Ekstraklasa - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Z Gliwic Michał Zichlarz  

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy