• 6 .Górnik Zabrze (27 pkt.)
  • 7 .Zagłębie Lubin (26 pkt.)
  • 8 .Lech Poznań (25 pkt.)

Piast Gliwice. Kontrakt Marcina Pietrowskiego przedłużony

Ważny zawodnik Piasta Gliwice zostaje w zespole Waldemara Fornalika na kolejny sezon. Kontrakt Marcina Pietrowskiego został przedłużony o 12 miesięcy.

Pietrowski rozegrał zawartą w klauzuli kontraktowej liczbę minut wymaganą do prolongowania umowy. Przedłużony kontrakt wygasa w czerwcu 2020 r.

W tym sezonie Pietrowski jest ważną postacią drużyny Fornalika, która robi furorę w Ekstraklasie. 31-letni obrońca, który może występować również w pomocy, wystąpił w 22 ligowych spotkaniach. Rozegrał 90 minut na prawej obronie w ostatnim meczu z Legią Warszawa, wygranym przez gliwiczan 1-0.

Pietrowski trafił do Piasta przed czterema laty z Lechii Gdańsk, której jest wychowankiem. W tym czasie rozegrał 125 spotkań w barwach gliwickiej drużyny, strzelając w nich dwa gole i notując dziewięć asyst.

Na trzy kolejki przed końcem Piast jest głównym rywalem Legii w walce o mistrzostwo Polski. Do lidera ze stolicy traci punkt. Jego najbliższym rywalem będzie w sobotę Jagiellonia Białystok. Zespół z Gliwic ma już zapewniony start w europejskich pucharach, gdzie drużynie Fornalika pomoże Pietrowski.

Ekstraklasa: wyniki, tabela, terminarz i strzelcy