Reklama

Reklama

Tabela gr. E "Polskiej" :
  • 1. Szwecja (4 pkt.)
  • 2. Słowacja (3 pkt.)
  • 3. Hiszpania (2 pkt.)
  • 4. Polska (1 pkt.)

Piast Gliwice. Jakub Świerczok wykupiony przez Piasta

Piast Gliwice zdecydował się wykupić z Łudogorca Razgrad Jakuba Świerczoka! Nieoficjalnie mówi się o olbrzymiej jak na polskie warunki kwocie miliona euro.

"Informujemy, że Piast Gliwice skorzystał z opcji wykupu Jakuba Świerczoka z Łudogorca Razgrad. Umowa 28-letniego napastnika z Niebiesko-Czerwonymi będzie obowiązywała do 30 czerwca 2022 roku" - przekazał Piast Gliwice.

Świerczok dotychczas był wypożyczony z Łudogorca do Piasta. Ma za sobą bardzo dobry sezon - w 23 meczach Ekstraklasy zdobył 15 bramek.

Piast Gliwice wykupił Jakuba Świerczoka

Nic dziwnego, że piłkarz wzbudził spore zainteresowanie na rynku transferowym, ale trener Waldemar Fornalik szybko zaznaczył, że napastnik chce pozostać w Piaście.

Piast ma zapłacić Łudogorcowi aż milion euro, co jest bardzo dużą sumą dla polskiego klubu. Cena Świerczoka, po tym jak został powołany na Euro 2020, zaczęła jednak rosnąć i gliwiczanie skorzystali z opcji wykupu.

Reklama

Świerczok jest pięćokrotnym reprezentantem Polski. W narodowym barwach zdobył jedną bramkę. W swojej karierze występował również w Zagłębiu Lubin, GKS-ie Tychy, Górniku Łęczna, Zawiszy Bydgoszcz, Polonii Bytom oraz 1. FC Kaiserslautern. 

WG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje