• 6 .Piast Gliwice (17 pkt.)
  • 7 .Cracovia (17 pkt.)
  • 8 .Radomiak (16 pkt.)

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok 2-0 w 35. kolejce PKO Ekstraklasy

W 35. kolejce PKO Ekstraklasy Piast Gliwice pokonał Jagiellonię Białystok 2-0. Gospodarze obie bramki zdobyli w pierwszym kwadransie. Całą drugą połowę musieli grać w osłabieniu, ale zdołali obronić przewagę.

Zapis relacji na żywo z meczu Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok

Zapis relacji na żywo z meczu Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok na urządzenia mobilne

Piast, który dzień wcześniej pożegnał się z tytułem mistrza Polski, od początku przeważał. Już w czwartej minucie dobrą szansę miał Piotr Parzyszek. Jego strzał w ostatnim momencie zablokował jednak Jakub Wójcicki.

W 12. minucie nikt już nie zdołał powstrzymać napastnika Piasta. Ariel Borysiuk fatalnie stracił piłkę przed polem karnym. Kopnął w Jorge Felixa, a futbolówka odbiła się prosto do Parzyszka, który wykorzystał okazję i dał Piastowi prowadzenie.

Już dwie minuty później gospodarze zdobyli kolejną bramkę. Tym razem Parzyszek pokazał się w roli asystującego. Dośrodkował z lewej strony, a w polu karnym jego rolę przejął Felix, który strzałem głową umieścił piłkę w siatce.

Po strzeleniu dwóch goli Piast nie atakował już tak zdecydowanie, jak wcześniej. Jagiellonia miała więcej miejsca na rozegranie piłki, ale nie potrafiła tego wykorzystać, bo grała fatalnie i notowała sporo strat.

Z kolei Piast mógł jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale groźne strzały Toma Hateleya i Patryka Sokołowskiego bronił Damian Węglarz.

Sytuacja drużyny Waldemara Fornalika  skomplikowała się w końcówce pierwszej połowy, kiedy drugą żółtą kartkę otrzymał Sebastian Milewski i osłabił zespół.

Jak można było się spodziewać, w drugiej połowie Jagiellonia przeważała. Była jednak potwornie nieskuteczna.

Bardzo dobrze spisywał się Frantiszek Plach, który zatrzymywał strzały rywali. Zdarzały się akcje, gdy był bezradny, ale wtedy pomagało mu szczęście. Tak było w 59. minucie, gdy po strzale głową Tarasa  Romanczuka piłka odbiła się od słupka.

W 81. minucie Jagiellonia w końcu umieściła piłkę w siatce. Głową zrobił to Jesus Imaz. Hiszpan był jednak na spalonym i gol nie został uznany.

W efekcie Piast obronił dwubramkową przewagę z pierwszej połowy i zainkasował trzy punkty. Ma ich już 60 i nadal pewnie zmierza po wicemistrzostwo.