Reklama

Reklama

Tabela gr. E "Polskiej" :
  • 1. Szwecja (4 pkt.)
  • 2. Słowacja (3 pkt.)
  • 3. Hiszpania (2 pkt.)
  • 4. Polska (1 pkt.)

Piast Gliwice. Fornalik przed walką z Rakowem o puchary

​Walczący o czwarte miejsce w Ekstraklasie piłkarze Piasta Gliwice zagrają w poniedziałek na wyjeździe ze zdobywcą Pucharu Polski Rakowem Częstochowa. - Rozluźnienia w zespole rywala nie oczekuję. Liczymy na twardy, męski mecz - powiedział trener Piasta Waldemar Fornalik.

Częstochowianom dobrze wiedzie się także w lidze, są wiceliderem. Drużyna z Gliwic chce pozostać na czwartej pozycji, dającej prawo gry w nowych europejskich rozgrywkach Ligi Konferencji.

- Raków to dobry zespół, który od kilkunastu spotkań nie przegrał. Ivi Lopez jest zawodnikiem o określonych umiejętnościach, typowym snajperem, bardzo dobrze operuje piłką. Ale jest też kilku innych graczy stanowiących o sile zespołu z Częstochowy - ocenił przeciwnika Fornalik.

Podkreślił, że sukcesy takich drużyn jak Raków czy Piast są dobre dla futbolu.

Reklama

- My napisaliśmy tę historię dwa lata temu (mistrzostwo) i w poprzednim roku (brązowy medal), teraz też gramy o europejskie puchary. To jest na pewno dobre dla piłki, że liga nie jest zdominowana tylko przez drużyny mające najwyższe budżety, bo rywalizacja byłaby bezsensowna - stwierdził szkoleniowiec, odpowiadając na pytania dziennikarzy.

Zobacz skróty półfinałowych spotkań LM

Sprawdź teraz!

Gliwiczanie słabo rozpoczęli kończący się sezon. Po ośmiu kolejkach zajmowali ostatnie miejsce w tabeli, z dwoma zdobytymi punktami.

- Czujemy zdecydowanie satysfakcję. W naszych umysłach nie do końca była wtedy wiara w to, że z tamtym dorobkiem punktowym znajdziemy się dzisiaj tu, gdzie jesteśmy - podsumował Fornalik.

Początek poniedziałkowego meczu w Częstochowie o godz. 18.00.

Piotr Girczys

Ekstraklasa: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Dowiedz się więcej na temat: Waldemar Fornalik | Piast Gliwice

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje