Reklama

Reklama

  • 1 .Bruk-Bet Termalica (1 pkt.)
  • 2 .Stal Mielec (1 pkt.)
  • 3 .Lech Poznań (1 pkt.)
  • 4 .Radomiak (1 pkt.)

Piast Gliwice - Cracovia 1-1. Fornalik: Dobry, ale i trudny sezon

​- To był dla nas dobry sezon, ale też bardzo trudny i specyficzny - ocenił trener piłkarzy Piasta Waldemar Fornalik po meczu z Cracovią (1-1). Broniący tytułu gliwiczanie w zakończonych w niedzielę rozgrywkach zajęli trzecie miejsce w PKO BP Ekstraklasie.

- To było trudne spotkanie z zespołem o określonym potencjale, który też od dłuższego czasu jest systematycznie budowany. Cracovia przygotowuje się do finału Pucharu Polski, to był jej generalny sprawdzian przed tym spotkaniem. My mieliśmy problemy kadrowe. Z powodu kontuzji nie zagrali Jorge Felix i Tom Hateley, a Jakub Czerwiński pauzował za żółte kartki - tłumaczył szkoleniowiec.

Podkreślił, że mimo tych kadrowych zmian zespół stanął na wysokości zadania.

- Mieliśmy możliwość otworzenia wyniku, nie udało się, popełniliśmy błąd i Cracovia objęła prowadzenie. Ważne, że wyrównaliśmy, że  zakończyliśmy remisem sezon naprawdę udany, ale też bardzo trudny, specyficzny - przyznał.

Przypomniał, że latem doszło do zmian kadrowych, a początek rywalizacji ligowej nie był udany.

- Odeszli kluczowi gracze, doszli inni. W pewnym momencie nasza pozycja była daleka od podium, jesień kończyliśmy na szóstym miejscu. Przepracowana zima, zawodnicy, którzy przyszli zrobili postęp i sezon kończymy z medalem, co jest dużym sukcesem klubu i miasta - ocenił.

Podkreślił, że czas pandemii był trudny.

- Dużo się wtedy mówiło o kontraktach, o tym, czy w ogóle dokończymy rozgrywki. Drużyna pokazała charakter i potwierdziła, że zależy jej, by grać o najwyższe cele - zauważył.

Zaznaczył, że jakieś zmiany kadrowe przed nowym sezonem będą, ale nie chciał zdradzić, na ile głębokie.

Reklama

Piast pod wodzą Fornalika, po ubiegłorocznym mistrzostwie, wywalczył teraz drugi medal z rzędu.

- To olbrzymia satysfakcja dla trenera, ludzi związanych z klubem, miasta, kibiców. Piast od kilku lat jest w elicie polskich klubów - podsumował.

Przyznał, że czuje też satysfakcję z uznania Jorge Feliksa najlepszym piłkarzem sezonu.

- Drugi rok z kolei nasz zawodnik zostaje wybrany najlepszym w ekstraklasie. I to nie są piłkarze którzy trafili do nas z pierwszych stron gazet, tylko trochę anonimowi. To, że przyszli do Piasta, trafili na odpowiednie otoczenie i rodzaj pracy spowodowało, że  zostali wyróżnieni - dodał.

Piłkarze Piasta rozpoczęli w niedzielę 11-dniowe urlopy.

- Ale w klubie to będzie intensywny czas - zaznaczył Fornalik.Autor: Piotr Girczys

Dowiedz się więcej na temat: Waldemar Fornalik | Piast Gliwice

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje