Reklama

Reklama

Piast Gliwice Bruk-Bet Termalica 2-1. Michał Masłowski czekał na gola prawie dwa lata

Na bramkę w Ekstraklasie czekał blisko dwa lata, ale jak już trafił, to gol stadiony świata. Chodzi o bramkę zdobytą w meczu Piast – Bruk-Bet Termalica (2-1) przez Michała Masłowskiego. – Na początku chciałem wrzucać. Zdecydowałem się jednak na strzał, bo trzeba próbować, no i udało się – komentował pomocnik wicemistrza Polski.

Do Gliwic 26-letni Masłowski przyszedł latem, żeby zastąpić w linii pomocy świetnie spisującego się w poprzednim sezonie Kamila Vacka. Wcześniejsze spotkania przeplatał raz lepszym, a raz gorszym występem. Nie popisał się na przykład w starcu z Górnikiem Łęczna, kiedy to w przeciągu kilkudziesięciu sekund złapał dwie żółte kartki, a jego zespół zremisował 3-3. W piątek był jednak bohaterem spotkania. W końcówce pierwszej połowy podszedł do piłki ustawionej 29 metrów od bramki rywala i huknął z rzutu wolnego tak, że Krzysztofowi Pilarzowi nie pozostało nic innego, jak wyciągnąć piłkę z siatki.

Reklama

- Do wykonywania rzutów wolnych wyznaczony jest Patrik Mraz albo ja. Sami między sobą decydujemy, kto ma je wykonywać. W tym przypadku zdecydowałem się spróbować sam. Na początku chciałem wrzucać. Zdecydowałem się jednak na strzał, bo trzeba próbować, no i udało się. Nie bramki są jednak najważniejsze, ale to, że wygraliśmy i zdobyliśmy trzy bardzo ważne punkty. Mnie na przykład bardzo cieszy podanie przy drugiej bramce do Tomka Mokwy, który potem wrzucił na krótki słupek i było z tego drugie trafienie. To sytuacje, które ćwiczymy na treningach - podkreśla Masłowski, który wcześniej w Ekstraklasie trafił jeszcze w barwach Zawiszy, a było to w listopadzie 2014.

Warto dodać, że wygraną z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza piłkarze Piasta zadedykowali niespełna trzyletniemu Kacprowi Raupisowi, który urodził się z porażeniem mózgowym, a dla którego kibice z Gliwic zbierali pieniądze podczas piątkowego spotkania. Na leczenie malucha potrzeba 100 tysięcy złotych.

Michał Zichlarz, Gliwice

Wyniki, terminarz i tabela Ekstraklasy

Ranking Ekstraklasy - kliknij!

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy