Reklama

Reklama

Piast Gliwice. Anglik Tom Hateley podpisze kontrakt

Nowym piłkarzem zespołu z Gliwic ma zostać Tom Hateley. 28-letni zawodnik ma podpisać umowę z Piastem jeszcze w piątek. To nie koniec wzmocnień piętnastego po pierwszej części rozgrywek zespołu Ekstraklasy. Przed wyjazdem na zgrupowanie do Hiszpanii w przyszłym tygodniu, do ekipy prowadzonej przez Waldemara Fornalika mają dojść kolejni zawodnicy.

Dziś kontrakt z Piastem ma podpisać Hateley. Doświadczony pomocnik z Wysp Brytyjskich, dołączył do gliwickiej drużyny na początku stycznia. Pojechał na pierwszy zimowy obóz do Rybnika-Kamienia, a teraz czeka na decyzje sztabu szkoleniowego i działaczy Piasta co dalej. Wiele wskazuje na to, że  Hateley podpisze z gliwiczanami kontrakt. Jak podkreślają w klubie z Gliwic, przed wylotem w środę na drugie zgrupowanie do Hiszpanii, kadra zespołu ma być zamknięta.

28-letni Hateley od czterech miesięcy, po tym, jak rozstał się ze szkockim Dundee FC, był bez klubu. Trenował gościnnie w Glasgow Rangers i jest w dobrej formie, co pokazały treningi na obozie w Kamieniu. Piłkarz zagrał już też w pierwszym zimowym sparingu przeciwko GKS 1962 Jastrzębie (2-0).

Teraz doświadczony zawodnik czeka na decyzje oficjeli klubu z Gliwic. Zdaje się, że będzie ona pozytywna i jeszcze przed sobotnim sparingiem z MFK Karvina za południową granicą, piłkarz podpisze kontrakt z Piastem. Dla Hateleya byłby to powrót do Ekstraklasy, po blisko dwóch latach przerwy. Swój ostatni mecz w naszej najwyższej klasie rozgrywkowej zagrał w maju 2016 roku. W sumie, przez 2,5 roku gry w Śląsku Wrocław wystąpił w 71 ekstraklasowych spotkaniach, w których zdobył jedną bramkę. Teraz będzie miał szansę poprawić ten bilans grając w Piaście.

Oprócz Hateleya do zespołu mają dołączyć jeszcze inni zawodnicy. Mówi się o nowym napastniku i obrońcy. Jak na razie kadrę Piasta wzmocnili bramkarze: Karol Dybowski i Frantiszek Plach, a także obrońca Jakub Czerwiński. Wzmocnienia mają pomóc w skutecznej walce wiosną o pozostanie w Ekstraklasie.

Reklama

Michał Zichlarz

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy