Reklama

Reklama

Oficjalnie: Maciej Jankowski w Piaście Gliwice

Maciej Jankowski odchodzi z Wisły Kraków. Przez najbliższe 2,5 roku będzie występował w zespole lidera - Piaście Gliwice.

Maciej Jankowski podpisał kontrakt na dwa i pół roku z Piastem Gliwice. 26-letni pomocnik w tym sezonie reprezentował barwy Wisły Kraków, w której był jednym z podstawowych zawodników, rozgrywając w jej barwach 20 spotkań. Jankowski ma na koncie cztery bramki strzelone w tym sezonie.

Piłkarz mocno zaznacza, że przyjście do Piasta Gliwice jest dla niego dużym krokiem do przodu w jego karierze. - Mieszkam na Śląsku od wielu lat, więc bardzo się cieszę, że mogę tutaj wrócić. Przyjście do Piasta jest na pewno krokiem do przodu w mojej karierze - mówi Jankowski. 

- Nie będę ukrywał, że sporą rolę odgrywa miejsce, jakie zajmują gliwiczanie. Dołączam do zespołu, który jest obecnie liderem Ekstraklasy i wiosną na pewno będzie walczył o jak najwyższe cele, a to jest zawsze ważne dla piłkarza - dodaje.

Jankowski jest nominalnym pomocnikiem, z kim będzie jednak będzie rywalizował o wyjściową jedenastkę? - Josip Bariszić i Martin Neszpor są napastnikami, ja jestem troszeczkę innym typem zawodnika. Pozycją bliżej mi do Sassy Żiveca czy Martina Bukaty. To wiele zależy od trenera, który z pewnością będzie wiedział, jak wykorzystać moje umiejętności - dodaje zawodnik na oficjalnej stronie Piasta.

Reklama

Jankowski jest drugim piłkarzem, który wzmocnił lidera Ekstraklasy. Wcześniej do klubu przyszedł pomocnik Bukata.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy