Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (38 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (35 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 4 .Raków Częstochowa (29 pkt.)
  • 5 .Radomiak (28 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (24 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (24 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (24 pkt.)

Niezwykła inicjatywa Piasta Gliwice. Czy powstanie... liga obok ligi?

Promocja zdrowia połączona z aukcją koszulek meczowych na wybrany szczytny cel. To główne założenia inicjatywy #Ekstragierka, która została zapoczątkowana przez pracowników Piasta Gliwice.

Karol Młot, rzecznik prasowy gliwickiego klubu, Piast Biznes a także pracownicy marketingu zaprosili do rywalizacji kolegów z Rakowa Częstochowa. W efekcie oba kluby spotkają się na boisku. Pierwszy mecz w ramach tej akcji odbędzie się w czwartek, 28 października o godzinie 19.30.

Piast Gliwice ruszył się zza biurek

Pracownicy Piasta Gliwice zmobilizowali najpierw siebie i postanowili "przypomnieć sobie" jak się gra w piłkę. Chcieli rekreacyjnie rozgrywać mecze na boisku bocznym przy Stadionie Miejskim im. Piotra Wieczorka.  Do aktywności i rywalizacji Piast zaprosił inny klub - Raków Częstochowa. W Częstochowie podjęli wyzwanie.

Reklama

Co pracownicy obu klubów chcą osiągnąć, nie licząc dobrej zabawy? - Założeń naszej inicjatywy jest kilka. Wyjście zza biurek na stadion ma na celu propagowanie zdrowego trybu życia, promowanie amatorskiej piłki nożnej, a przede wszystkim wsparcie akcji #EkstraPomoc, organizowanej przez PKO BP Ekstraklasę. Na ten cel oba klubu przekażą koszulki ekstraklasowych piłkarzy na aukcje charytatywne w ramach tej akcji - podkreśla Karol Młot, rzecznik Piasta.

Piast Gliwice chętnie weźmie udział w lidze... pracowników biurowych

Czy w przyszłości może dojść do stworzenia... ligi pracowników klubowych? - Mamy taką nadzieję. Chcemy zacieśniać współpracę pomiędzy klubami PKO BP Ekstraklasy, więc myślę, że stworzenie takiej ligi byłoby interesującym wydarzeniem - przyznaje Młot.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje