Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (35 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (35 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 4 .Raków Częstochowa (29 pkt.)
  • 5 .Radomiak (28 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (24 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (24 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (24 pkt.)

Jakub Szmatuła: Wygrana z Pogonią jeszcze bardziej nas mobilizuje

Świetne nastroje w klubie z Gliwic przed niedzielnym, wyjazdowym meczem z Legią o mistrzostwo Polski. - Wygrana z Pogonią 2-1 sprawia, że do Warszawy pojedziemy jeszcze bardziej zmobilizowani. Naszym kibicom możemy obiecać, na pewno będziemy tam ze wszystkich sił walczyć - podkreśla Jakub Szmatuła, bramkarz Piasta.

W meczu z "Portowcami" doświadczony bramkarz znowu należał do najlepszych w swoim zespole. Pokazał to choćby w drugiej połowie, kiedy sytuacyjnie wybronił piłkę po uderzeniu Łukaszowi Zwolińskiego z kilku metrów. Dał się zaskoczyć w pierwszej połowie tylko Władimerowi Dwaliszwiliemu. - Prowadził, prowadził piłkę i nie spodziewałem się, że uderzy z lewej nogi. Pogoń złapała po tym kontakt i był to dla nas ciężki mecz. To było trudniejsze spotkanie, niż te z Lechią przed tygodniem. Chwała jednak chłopakom, że udało się dowieźć zwycięstwo do końca - zaznacza Szmatuła. 

Reklama

Bramkarz Piasta podkreśla, że w szatni nie analizowano wszystkiego po porażce Legii w czwartek z Zagłębiem w Lubinie.  

- Liczył się tylko mecz z Pogonią. Co z tego jakbyśmy nie wygrali? Mielibyśmy straty, a tak wygraliśmy i zrównaliśmy się z nimi punktami. To nas jeszcze bardziej mobilizuje - mówi Szmatuła. 

Po wczorajszym zwycięstwie z "Portowcami" trener Radoslav Latal dał swoim zawodnikom dwa dni wolnego. Sam pojechał do domu do Ołomuńca. - Finał Pucharu Polski zobaczę w telewizji - mówił po meczu Interii. 

Treningi przed meczem o mistrzostwo Polski na Łazienkowskiej ekipa Piasta wznawia w środę. - Podobny mikrocykl treningowy mieliśmy i przed meczem z Lechią - wyjaśnia czeski szkoleniowiec gliwiczan. 

Michał Zichlarz z Gliwic

Zobacz sytuację w grupie mistrzowskiej Ekstraklasy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy