Reklama

Reklama

BATE Borysów - Piast Gliwice 1-1 w el. LM. Fornalik: Remis stawia nas w lepszej sytuacji

- Remis nie jest zły i stawia nas w lepszej sytuacji przed rewanżem - powiedział trener piłkarzy Piasta Gliwice Waldemar Fornalik po wyjazdowym meczu z białoruskim BATE Borysów (1-1) w 1. rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów.

- Myślę, że zagraliśmy dobre spotkanie, w wielu jego fazach prowadziliśmy grę, kontrolowaliśmy ją. Mamy za sobą pierwszą połowę rywalizacji, bo to jest dwumecz - dodał szkoleniowiec. Jego zdaniem wynik środowego spotkania mógł być lepszy.

- Wynik jest korzystny, ale mógł być lepszy. Stworzyliśmy kilka sytuacji bramkowych, których jednak nie wykorzystaliśmy. Zostawiliśmy po sobie dobre wrażenie i po raz kolejny mogę być zadowolony z gry naszej drużyny - zaznaczył.

Przyznał, że spodziewał się agresywnego spotkania i takie było.

Reklama

- Był fragment, w którym oddaliśmy inicjatywę, to nas kosztowało trzy żółte kartki i stratę gola. Mecz był ostry, ale sędzia panował nad sytuacją. Spodziewam się, że BATE przyjedzie do Gliwic żądne rewanżu i takiego spotkania oczekujemy - powiedział Fornalik.

- Za nami pierwszy mecz, to sytuacja normalna w europejskich pucharach. Bez względu na wynik, o pracy sędziów się nie wypowiadam. Wynik mógł być lepszy. To, że goście strzelili tu gola, nic nie znaczy. Odrabialiśmy już takie straty w pucharach - skomentował trener BATE Aliaksiej Baha.

Środowe spotkanie w Borysowie obejrzało 11 529 widzów. Kibice gospodarzy, zaprzyjaźnieni z Piastem, przygotowali sektorówkę z napisem "Przyjaźń jest ważniejsza od zwycięstwa" i herbami obu klubów. Rewanż zostanie rozegrany 17 lipca w Gliwicach.

Zobacz zestaw par pierwszej rundy el. Ligi Mistrzów

Autor: Piotr Girczys

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy