Reklama

Reklama

Miedź Legnica. Rekord frekwencji na meczu ze Śląskiem Wrocław

Najbliższy mecz piłkarzy Miedzi w Legnicy z Śląskiem Wrocław obejrzy ponad sześć tysięcy kibiców, co będzie rekordem frekwencji beniaminka Ekstraklasy. - Dostaliśmy zgodę na rozegrane tego spotkania bez sektora buforowego – poinformował rzecznik klubu Tomasz Brusiło.

W tym sezonie Miedź na własnym stadionie już dwa razy zanotowała komplet kibiców - w derbowym meczu z KGHM Zagłębiem Lubin i Legią Warszawa. Wówczas na trybunach kameralnego stadionu przy al. Orła Białego pojawiło się blisko sześć tysięcy fanów. W piątek ten wynik zostanie poprawiony i już jest pewne, że starcie ze Śląskiem obejrzy około 6300 widzów.

"Dostaliśmy zgodę na organizację tego spotkania bez sektora buforowego, a to oznacza, że na stadion będzie mogło wejść więcej kibiców. Bilety sprzedają się bardzo dobrze i pozostało już ich niewiele. Na pewno na trybunach w piątek zasiądzie ponad sześć tysięcy kibiców" - przekazał Brusiło.

Reklama

Sektor buforowy jest potrzebny, aby oddzielić od siebie kibiców gospodarzy oraz gości i tym samym zapobiec ewentualnym awanturom na trybunach. W tym przypadku nie będzie on potrzebny, bo fani Śląska i Miedzi mają tzw. zgodę.

"Cieszymy się, że mecz wzbudza tak ogromne zainteresowanie. Liczymy, że kibice obu zespołów stworzą fantastyczną atmosferę, a piłkarze świetne widowisko. Miedź już co prawda grała z Śląskiem, ale jeszcze nigdy nie w Ekstraklasie" - dopowiedział Brusiło.

Obie ekipy mierzyły się z sobą w trzeciej oraz drugiej lidze i na 12 meczów ani razu nie było remisu: dwa razy wygrywali legniczanie i 10-krotnie górą był Śląsk. Ostatni raz Miedź mierzyła się z wrocławianami 11 lat temu w Pucharze Polski i po dogrywce wygrali ci drudzy 3-2.

Początek meczu Miedź - Śląsk w piątek o godz. 18.

Wyniki, terminarz i tabela Ekstraklasy

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy