Reklama

Reklama

Miedź Legnica poleciała na zgrupowanie do Turcji

Bez Franka Adu Kwame, Frana Cruza i Mateusza Piątkowskiego polecieli na zgrupowanie do Turcji piłkarze Miedzi Legnica. Cała trójka została wpisana na listę transferową. Beniaminek Ekstraklasy zabrał na obóz 24 zawodników.

Miedź w podróż do Turcji wyruszyła bardzo wcześnie rano w poniedziałek. Będzie tam aż do 1 lutego. W tym czasie podopieczni trenera Dominika Nowaka mają zaplanowane cztery sparingi, m.in. ze Slawią Sofia i Czernomorcem Odessa, ale być może już na miejscu uda się zorganizować jeszcze jeden mecz.

"Podczas zgrupowania będzie bardzo dużo pracy motorycznej. Pierwszy okres poświęcimy właśnie na taki trening, a następnie już będziemy pracować tak jak w mikrocyklach meczowych" - wyjaśnił na łamach oficjalnej strony internetowej Miedzi trener Nowak.

Reklama

Wyjazd na obóz w Turcji był okazją do dokonania pierwszej selekcji w kadrze beniaminka i już pewne jest, że wiosną w Miedzi nie zagrają Kwame, Cruz i Piątkowski. Najwięcej z tej trójki grał ten ostatni, ale swoją postawą jako napastnik nie przekonał do siebie trenera Nowaka (14 meczów, jeden gol) i został wpisany na listę transferową.

Jest bardzo prawdopodobne, że w Turcji do zespołu dołączy ktoś nowy. Jedną z pozycji, którą trenerzy chcą wzmocnić jest bramkarz.

Po 20 kolejkach ekstraklasy Miedź w ligowej tabeli zajmuje 12. miejsce. Legniczanie mają cztery punkty przewagi nad strefą spadkową, a do ósmej pozycji tracą osiem. Pierwszy wiosenny mecz rozegrają 8 lutego na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę polskiej Ekstraklasy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL