Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (35 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (32 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (30 pkt.)
  • 4 .Raków Częstochowa (29 pkt.)
  • 5 .Radomiak (28 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (24 pkt.)
  • 7 .Wisła Płock (23 pkt.)
  • 8 .Piast Gliwice (21 pkt.)

Miedź Legnica. Dominik Nowak: To Górnik ma problem

Trener Miedzi Dominik Nowak przed meczem 3. kolejki Ekstraklasy z Górnikiem Zabrze przyznał, iż nie myśli o tym, że rywal zagra w Legnicy zaraz po spotkaniu w Lidze Europejskiej. "To Górnik ma problem, a nie my, bo musi się zregenerować" – dodał.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Miedź Legnica - Górnik Zabrze!

Relację można również śledzić na urządzeniach mobilnych

Miedź przystąpi do spotkania z Górnikiem po swojej pierwszej w historii porażce w Ekstraklasie z Wisłą w Krakowie 1-2. Nowak na przedmeczowej konferencji przyznał, że po tym meczu widział złość swoich podopiecznych.

Reklama

"Mieliśmy więcej sytuacji bramkowych niż rywale, ale zabrakło wykończenia. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszystko jeszcze funkcjonuje tak jak to sobie zakładaliśmy. Dążymy, aby było lepiej i będzie lepiej. Teraz z Górnikiem musimy zagrać tak, aby nie powtórzyć błędów z Krakowa. Musimy kontrolować wydarzenia na boisku i stwarzać sobie jeszcze więcej sytuacji bramkowych" - dodał szkoleniowiec.

Zabrzanie do Legnicy przyjadą zaraz po meczu eliminacji Ligi Europejskiej z AS Trencin. Nowak powiedział, że będzie oglądał to spotkanie, ale nie liczy na to, iż rywal będzie w niedzielę zmęczony.

"W ogóle nie bierzemy tego pod uwagę w naszych przygotowaniach. To nie jest nasz problem, ale problem Górnika, aby się zregenerować. My koncentrujemy się na potencjale rywali i aspektach taktycznych, które możemy wykorzystać. Mecz w pucharach może nam tylko dostarczyć dodatkowych wiadomości o Górniku, ale na pewno nie sprawi, że rywala będzie łatwiej ograć" - wyjaśnił.

Nowak przyznał, że jego podopieczni będą musieli w niedzielę zwrócić większą uwagę na napastnika Górnika Igora Angulo. "To bardzo dobry piłkarz. Ale jeden zawodnik nie jest w stanie wygrać spotkania. Na zwycięstwo musi się przełożyć wysiłek całego zespołu. Zawodnicy w ekstraklasie oglądają nawzajem swoją grę, znają się i niekiedy nawet wcześniej grali razem. Już to powoduje, że wiedzą, jak się zachować przy poszczególnych piłkarzach" - dodał szkoleniowiec beniaminka.

Początek meczu Miedź - Górnik w niedzielę o godz. 18.

Wyniki, terminarz i tabela Ekstraklasy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama