Reklama

Reklama

Miedź - Cracovia 2-1. Trenerzy Nowak i Probierz po meczu

- Kiedy wydawało się, że już mamy mecz pod kontrolą, przetrwaliśmy ten pierwszy okres, to popełniliśmy proste błędy i straciliśmy dwa gole - żałował trener Cracovii Michał Probierz, który liczył na gonienie Piasta i Legii, ale porażka w Legnicy poważnie to komplikuje.

Opinie trenerów po meczu Miedź - Cracovia

Michał Probierz (trener Cracovii): "Wiedzieliśmy, że Miedź agresywnie ruszy na początku i to się potwierdziło. Kiedy wydawało się, że już mamy mecz pod kontrolą, przetrwaliśmy ten pierwszy okres, to popełniliśmy proste błędy i straciliśmy dwa gole. Staraliśmy się wrócić do gry w drugiej połowie. 

Mówiliśmy sobie, że musimy grać szybciej. Zdobyliśmy bramkę kontaktową i wydawało się, że jeszcze powalczymy, ale skomplikowała się nam sytuacje po zejściu Filipa Piszczka (strzelec jedynego gola dla krakowian - przyp. red.). Filip jest w szpitalu i mam nadzieję, że nic się nie stało poważniejszego. Walczyliśmy do końca, ale przegraliśmy. Przegraliśmy zasłużenie, mentalnością i podejściem".

Reklama

Dominik Nowak (trener Miedzi): "Co ważne przed każdym meczem, to odwaga, emocje, i one dzisiaj w nas były. Zespół pokazał też kawałek dobrej piłki. Pokazał jednak przede wszystkim walkę, determinację i współpracę. Wyszliśmy z założenia, że musimy zagrać odważniej, podobnie jak to było z Lechem Poznań. Że musimy być zespołem, który chce zdobywać gole. Atakowaliśmy, nie baliśmy się i brawa dla zawodników. Ich postawa i głowy są najważniejsze w momencie, kiedy walczysz o utrzymanie. 

Wygraliśmy ważne spotkanie, ale przed nami są następne mecze. Musimy się już koncentrować na najbliższym z Jagiellonią Białystok w Pucharze Polski".

marw/ krys/


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL