Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (54 pkt.)
  • 2 .Piast Gliwice (46 pkt.)
  • 3 .Śląsk Wrocław (43 pkt.)
  • 4 .Cracovia (42 pkt.)
  • 5 .Lech Poznań (42 pkt.)
  • 6 .Pogoń Szczecin (41 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (40 pkt.)
  • 8 .Lechia Gdańsk (38 pkt.)

ŁKS. Wojciech Stawowy: Chciałbym wprowadzić pewne swoje rozwiązania

Po przebadaniu i nie stwierdzeniu wśród piłkarzy ŁKS Łódź chorych na koronawirusa ostatnia w tabeli Ekstraklasy drużyna wróciła do wspólnych treningów. Zajęcia pod okiem nowego trenera Wojciecha Stawowego odbywały się w trzech grupach.

Tym samym łodzianie rozpoczęli przygotowania do planowanego na 29 maja wznowienia rozgrywek Ekstraklasy.

Reklama

"Otrzymaliśmy wyniki pogłębionych badań u osób, które zostały na nie wytypowane po przeprowadzeniu poniedziałkowych testów w naszym klubie. W komplecie dały one rezultat ujemny w związku z czym zespół mógł rozpocząć treningi. Zgodnie z wytycznymi piłkarze trenowali w grupach liczących nie więcej niż 14 osób. Do dyspozycji trenera byli wszyscy gracze z kadry pierwszej drużyny" - powiedział rzecznik prasowy ŁKS Bartosz Król.

Dodał, że zawodnicy nie korzystali z szatni i innych pomieszczeń klubowych. Na zajęcia przyjechali w strojach treningowych, a przerwa między kolejnymi grupami zawodników wynosiła 15 minut.

"Ćwiczyliśmy dziś dużo taktyki, co myślę, że będzie głównym elementem w tych przygotowaniach. Cieszy to, że mogliśmy wrócić po tej długiej przerwie na ten zielony plac. Tak długa przerwa pomogła murawom, które odżyły i trenowaliśmy dziś na prawdziwym trawiastym stole. A że piłka cały czas była przy nodze, to każdy miał uśmiech na twarzy" - podkreślił obrońca Maksymilian Rozwandowicz.

Dla piłkarzy ŁKS powrót do treningów na boisku to także okazja do poznania trenera Stawowego, który w poniedziałek na stanowisku szkoleniowca zastąpił Kazimierza Moskala.

"Dobrze się składa, że na początku będziemy trenować w mniejszych grupach, bo to będzie dla mnie szansa, żeby skupić się na zajęciach formacyjnych, czyli popracować nad taktyką. Nie dlatego, że ona była zła, tylko dlatego, że chciałbym wprowadzić w naszej grze pewne swoje rozwiązania" - tłumaczył nowy opiekun beniaminka.

W grupach do 14 osób zespoły mają trenować do 10 maja. Od poniedziałku zajęcia będą mogły dobywać się bez limitu piłkarzy.

Plan zakłada wznowienie rozgrywek ekstraklasy 29 maja i zakończenie 18-19 lipca. Mecze rundy zasadniczej będą rozgrywane zgodnie z dotychczasowym układem spotkań, co oznacza, że na początku drużyna Stawowego podejmie Górnika Zabrze. Do rozegrania pozostało w sumie 11 kolejek.

ŁKS z 20 punktami zajmuje ostatnie miejsce w tabeli ekstraklasy. W rozegranych do tej pory 26 kolejkach odniósł pięć zwycięstw, pięć razy zremisował i poniósł 16 porażek. Do przedostatniej Arki Gdynia traci pięć punktów oraz 11 do pierwszej pozycji gwarantującej pozostanie w elicie. 

Autor: Bartłomiej Pawlak

Wyniki i tabela Ekstraklasy


Dowiedz się więcej na temat: Wojciech Stawowy | ŁKS

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje