Reklama

Reklama

ŁKS. Krótkie urlopy i walka o powrót do Ekstraklasy

Zaledwie tydzień będą odpoczywali piłkarze ŁKS-u po sezonie, który zakończył się dla nich spadkiem z Ekstraklasy. Podopieczni trenera Wojciecha Stawowego przygotowania do występów w 1. lidze rozpoczną 27 lipca. Celem łodzian będzie szybki powrót do elity. Mimo fatalnych wyników, nie ma mowy o zmianie zatrudnionego wiosną szkoleniowca.

Sobotnim wyjazdowym meczem z Koroną Kielce drużyna z Łodzi pożegna się z najwyższą klasą rozgrywkową, w której występowała tylko jeden sezon. Jak jednak zapowiadają w klubie dwukrotnych mistrzów kraju, ŁKS do piłkarskiej elity zamierza wrócić już po roku.

Przygotowania do realizacji tego celu łodzianie mają rozpocząć zaledwie po tygodniu wolnego, już 27 lipca. Tego dnia łodzianie wyjadą na zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego, gdzie będą trenować przez sześć dni. W planach przygotowań na razie jest jeden mecz sparingowy z Rakowem Częstochowa (3 sierpnia w Warce).

Reklama

Później zespół Stawowego będzie ćwiczył na własnych obiektach, a pierwsze oficjalne spotkanie w nowym sezonie rozegra w połowie sierpnia w pierwszej rundzie Pucharu Polski. Z kolei rywalizację o punkty w 1. lidze rozpoczną w ostatni weekend sierpnia.

Trener Stawowy już wcześniej przyznał, że dla jego podopiecznych formą przygotowań do nowych rozgrywek są też ostatnie mecze w Ekstraklasie, kiedy na pięć kolejek przed końcem rozgrywek faktem stała się degradacja.

Pod wodzą 54-letniego szkoleniowca ŁKS wygrał tylko jeden mecz, raz zremisował i poniósł aż osiem porażek, ale jak zadeklarował prezes klubu Tomasz Salski, ze Stawowym na ławce łodzianie rozpoczną przygotowania do kolejnego sezonu.

- Trener Stawowy ma kontrakt do czerwca 2022 roku i cel jest jasny, żebyśmy powalczyli w przyszłym sezonie o awans. Mam nadzieję, że szkoleniowiec to zrealizuje i ta drużyna będzie pod jego wodzą rozwijała. Cel jest więc jasny i pod niego będzie przygotowane premiowanie - powiedział szef ŁKS w rozmowie z klubową telewizją.

Na razie nie wiadomo, jak ostatecznie będzie wyglądała kadra zespołu. Do tej pory klub z Łodzi opuścili Łukasz Piątek, Rafał Kujawa, Artur Bogusz, Kamil Rozmus, Wojciech Łuczak i Dominik Budzyński.

- Obecna kadra zmieni się już w nieznacznym stopniu. Zobaczymy jednak, co powie rynek transferowy w jedną i w drugą stronę. Oprócz młodzieży, która już do nas dołączyła szukamy też starszych zawodników - wyjaśnił Salski.

Bartłomiej Pawlak

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama